6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Доналд Трамп

Ознака: Доналд Трамп

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал Фејсбук страната „Ветераните...

Бизнисмен од Северна Македонија ја хакирал (присвоил) Фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања...

Доналд Трамп стана дедо по десетти пат

Американскиот претседател Доналд Трамп стана дедо по десетти пат. Сопругата на неговот син Ерик – Лара роди девојче. Бебето се вика Каролина Дороти Трамп. Тоа...

Не се сите Заев: Борис Џонсон му спуштил слушалка на Трамп,...

Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за шега. Џонсон еднаш наседна...

Трамп се заблагодари на самиот себе: Целиот свет ни завидува, Ви...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер објави благодарница до самиот себе, наведувајќи дека целиот свет им завидува на САД и приказната за успехот...

Трамп: Ќе излекувам и рак и сида ако повторно ме изберете...

Претседателот на САД, Доналд Трамп започна кампања за следен претседателски мандат воп Флорида ветувајќи ѝ на нацијата нешто што никој не го ветил досега. -Ќе...

Трамп: Степенот на зголемено предупредување од 2001-ва за Северна Македонија останува...

Претседателот на САД Доналд Трамп го продолжи важењето на зголемениот степен на предупредување во врска со земјите од Западен Балкан, кое е во сила...

ВИДЕО: Зоран Заев се спореди со Доналд Трамп

Веруваме во европските вредности и можеме многу да дадеме на Европа, изјави премиерот Зоран Заев на форумот Европа – Вахау, во Австрија. Заев додаде...

Новата фризура на Трамп го „запали“ интернет

Американскиот претседател Доналд Трамп редовно ги анимира корисниците на социјалните мрежи со неговите изјави и твитови, но за најновата атракција не мораше да каже...

Трамп испраќа порака до ЕУ: Орбан добива „ветер во едрата“ пред...

Денеска во Белата куќа, претседателот на САД, Доналд Трамп ќе оствари историска средба со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан. Посетата на Орбан на Вашингтон веќе...

Oбјавени први детали од „Договорот на векот“ на Трамп

Први детали од долго очекуваниот план на претседателот на САД Доналд Трамп, таканаречениот „Договор на векот”, објавија израелски медиуми на хебрејски јазик. Деталите циркулирале меѓу...

Популарно