12.4 C
Скопје
вторник, јуни 2, 2020
Tags Доктор

Ознака: Доктор

Виц на денот: Селанец чека ред на доктор

Дошол некој селанец кај доктор и чека ред. Целиот ден го поминал во чекалната за на крајот од работното време докторот излегол од ординација...

Доктор од Струмица одбил да направи интернистичка анкета со повратниците од...

Лекарот Гоце Христов, специјалист интернист од струмичката болница, синоќа одбил да направи интернистичка анкета со граѓани кои се донесени во карантин во хотелот „Цар...

Лекар од Канада презентираше респиратор кој лечи 9 заболени од коронавирусот...

Човечката креативност и иновативност очигледно најмногу доаѓа до израз кога човештвото се најдува во кризна и вонредна ситуација. Така и во овие времиња, кога...

Д-р Ана Глигиќ, која докторирала на корона: Вирусот се шири највеќе...

Д-р Ана Глигиќ, познат српски виролог, која во првата половина на минатиот век прва го изолирала најсмртоносниот вирус Марбург, а во 1972 година, во...

Тренерот по таеквондо, Доктор Костовски со апел до младите спортисти

Доктор Борче Костовски кој е и претседател на една од најуспешните спортски федерации во државата, Македонска Таеквондо Федерација, испраќа апел со младите спортисти: „Сакам да...

Доктор Стојаноски: Одговорност од надлежните институции и крајно неодговорните поединци секако...

Во контекст на новонастанатата ситуација и секако во интерес на зачувување на присебноста, особено на здравствените работници, сега повеќе од било кога треба да...

Николов до Филипче: Мојата плата со пет дежурства е 70.000 денари,...

Министре ветувањето беше 100 илјади денари основна плата, а релизирањето е далеку. Еве мојата плата е 70 илјади денари со пет дежурства, а јас...

„ДоказМ“ објави поплаки од пациенти: Доктор принудувал и земал мито од...

„По реакции на наши читатели, имаме веќе 3 (три) ваши писма за овој „доктор”, кој очигледно е криминалец. Станува збор за некој си д-р...

Нови детали: Еден од докторите на Спасов бил неговиот баџанак

Бегалецот од штипскиот затвор, Игор Спасов имал закажано операција кај неговиот баџанак, дознава Телма. Урологот од штипската болница Влатко Филипов бил докторот кај кој...

Најпопуларниот доктор на Балканот: Жената секое утро мора да го изеде...

За овој појадок организмот ќе ви каже: Фала ти што ми го даде ова! Kapдиоваскулapниот хиpyрг, доктор Емир Солаковиќ, го привлекyва вниманието со своите...

Популарно