19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Докази

Ознака: Докази

Арсовски: Дваесет дена Заев им оставил простор на извршителите на рекетот...

Молкот од СДСМ и Зоран Заев за случајот „Рекет“ е уште една потврда дека Зоран Заев е таканаречена прва виолина во целиот случај „Рекет“,...

Оливер Спасовски повикан како сведок на Рускоска

Техничкиот премиер Оливер Спасовски е повикан како прв сведок на Обвинителството за случувањата од 27 април. Спасовски е предлог на обвинителката Вилма Рускоска. Заедно со него...

Рекет е добро координирана акција од врвот на СДСМ: Да се...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва одржа вонредна прес-конференција во врска со објавените ПИ-мерки за случајот „Рекет“, за кој тој вели дека јасно и...

Боки 13 бара изземање на Рускоска – имал докази против неа...

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски рече дека има несоборливи докази против обвинителката Вилма Рускоска за криминал од четири милиони евра и бара нејзино...

„Ла верита“ со докази и документи: За пусти гласови Заеви исклучувале...

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран...

Милошоски: Русковска формално е обвинител за сите граѓани во Македонија, но...

Зошто обвинителката Вилма Рускоска не ги повикала луѓето кои вршеле транспорт на гласачите по наредба на Вице Заев, јавно прашува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио...

Арсовски: Се кријат докази за Рекет, се уцeнувaaт луѓе да внимаваат...

Вчера низ медиумите можевме да сретнеме неколку теми поврзани со случајот РЕКЕТ, кои по се го склопуваат мозаикот што не сака да го види...

Неделковски: Доаѓа финалето на „Македонската фарма“ полна со кpиминaлци, рeкeтaри и...

И сеа, после 3-ти, кога ќе рокнат новите бомби за овие што се познавале само од телевизија, кога ќе се разгологазат со направените гнасотии...

Мицкоски: Нема да објавуваме снимки, ама ќе доставиме докази до МВР,...

Немојте да очекувате од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференции да емитува снимени разговори. Но, сето она кое го поседуваме ќе го доставиме до МВР, до органите...

Ременски: На ниту еден документ од доказите немам ставено потпис

Пратеничката Фросина Ременски по повеќе од три и пол часа заврши со увид во доказниот материјал. Таа не сакаше да ја коментира обемноста на...

Популарно