-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags дојран

Ознака: дојран

Еве како се движат цените за сместување во Охрид, Дојран и...

Езерскиот туризам во Македонија е во подем, а годинава се очекува да се срушат сите рекорди по бројот на гости и ноќевања. Во моментов...

Бремената Сара Мејс непосакуван гостин кај угостителите во Дојран: Кога ќе...

Пејачката Сара Мејс и нејзиниот сопруг Димитар Атанасовски го чекаат раѓањето на своето прво дете и летото го користат за одмор и рекреација покрај...

Нов земјотрес во Македонија, паника и вознемиреност меѓу граѓаните

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка е почуствуван рано изутринава во 04:06 часот во Дојран. Земјотресот потекнува од дојранското епицентрално подрачје, соопшти...

ВИДЕО: Серија земјотреси во Дојранско, се стресоа и Гевгелија, Валандово и...

По синоќешните неколкуте помали земјотреси рано утрово во 5:24 часот нов земјотрес со сила од 5,2 степени по Рихтер ги разбуди жителите на Струмица,...

Јас и мојот тим силно ќе се залагаме за да обезбедиме...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Борче Стамов Почитувани, Граѓаните на Општина Дојран, најдобро ги знаат благодетите од работата на владата и градоначалниците од...

Подолго задржување на граничните премини Богородица и Дојран

На граничните премини Богородица и Дојран утринава за излез од државата се чека од 30 минути до еден час. Според информациите од Авто мото сојузот...

И Дојран ќе добие Музеј на вода

Археолошките истражувања кои беа спроведени пред три години во Дојран покажаа дека првото наколно живеалиште во Дојранското Езеро било на локалитетот Мрдаја, односно на...

Древните артефакти од брегот на Дојранското езеро

Локалитет Мрдаја, Стар Дојран – наколна населба од доцно бронзено време читај – Фељтон за Дојран

Црквата „Свети Илија“ во Дојран

На самиот влез во Стар Дојран се издига каменото ридче, на чив врв се наоѓа црквата Св. Илија. Уште од далеку со својата раскошна...


Популарно