7.5 C
Скопје
понеделник, февруари 17, 2020
Tags ДЈ

Ознака: ДЈ

Фродо од „Господарот на прстените“ ќе пушта музика во Скопје

Холивудската мега ѕвезда Елајџа Вуд, актерот кој го глумеше Фродо во трилогијата „Господарот на прстените“, доаѓа во Скопје и на 19 ноември ќе одржи концерт со музичкото дуо...

Популарно