24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Димитрис Каменос

Ознака: Димитрис Каменос

Каменос избркан од Независни Грци, Пападопулу самата си заминува поради договорот...

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на...

Димитрис Каменос: Нема да се постигне решение, Заев има хумористични изјави...

Еден од потпретседателите на грчкиот Парламент и пратеник од Независни Грци, Димитрис Каменос, смета дека нема да се постигне решение на проблемот со името. -Мислам дека...

Популарно