-7.5 C
Скопје
четврток, јануари 23, 2020
Tags Димитар Апасиев

Ознака: Димитар Апасиев

Апасиев: Толку од окупацијата – Кој дал оставка од премиер не...

Дечки од СДС на "Нашата Земја". Декшавајте, ама статистички гледано, кој дал ОСТАВКА од премиерска функција - никад више не се вратил <3 #ТолкуОдОкупацијата Фејсбук...

Aпасиев: На душа ќе ги носите загинатите бе хоштаплери, јаз’к да...

Прегазената жена на улицата „Методија Шаторов-Шарло“ во Аеродром им подлегна на повредите. Граѓаните реагираат дека улицата е небезбедна за движење, затоа што нема никаква...

Апасиев за три точки од судењето кои не смеат да поминат...

Јавноста будно го следше и денешното рочиште за случајот „Рекет“, каде пред судот сведочеше бизнисменот Јордан Камчев. За универзитетскиот професор Димитар Апасиев постојат три...

Апасиев го повика Костадинов на ТВ-дуел: Да видиме кој колку заработил!

Професорот на Правниот факултет на Универзитетот во Штип и лидер на ,,Левица” , Димитар Апасиев бара ТВ дуел со пратеникот и портпарол на СДСМ,...

Апасиев до Кировски: Тоа се тие умислени фаци кои мислат дека...

Ау, ау, ау… Во врска со вчерашните недолични нервни испади на главниот и одговорен уредник на ТВ Телма, Атанас Кировски, насочени кон обзнана на цензурата...

Апасиев vs Кировски: Професорот обвинува за бојкот, главниот уредник на Телма...

Професорот по римско право и дел раководството на „Левица“, Димитар Апасиев реагира дека неговата партија упорно се бојкотира од страна на телевизија Телма и...

Апасиев: Од Заев, Пендаровски и Димитров можеме да очекуеме мал Шенген...

Ај да бидеме реални. Од Заев, Пендаровски и Димитров можеме само да очекуеме МАЛ Шенген и ГОЛЕМА Албанија. Толку., пишува во својот фејсбук статус...

Aпасиев: И Царовска пролупа! Дајте друго дете

Универзитетскиот професор Димитар Апасиев кратко го коментира гостувањето на министерката за социјална политика Мила Царовска во емисијата „Детектор“, каде таа тврди дека лајкин индикаторите...

Апасиев: Затворете ја цементарницата УСЈЕ хохштаплери, нè испоотрувте!

Професорот по римско право и дел раководството на „Левица“, Димитар Апасиев на власта ѝ порачува да ја затвори скопската цементарница УСЈЕ, посочувајќи ја како најголем...

Апасиев: Моментот кога Могерини ладнокрвно го одминува својот измеќар Заев

Каков крај Зоране… Додека регионот ја коментира шегата на Вучиќ упатена кој косовскиот колега Хашим Тачи, Македонија му го гледа тажниот крај на тринаесеттото...

Популарно