18 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Димитар Апасиев

Ознака: Димитар Апасиев

Апасиев: Среде вонредна состојба и корона-криза, НБРМ со одлука да се...

„У време на првата вонредна состојба која се заканува да ја колабира нашата испокрадена Република, они носат одлука за ставање на илегалното прошверцувано име...

Апасиев за владините „хуманитарни летови“: На прес кажуваат едно, во договорот...

Се погласни се реакциите дека во владините хуманитарни летови всушност нема ништо хуманитарно, бидејќи летот патниците си го плаќаат сами, а за тоа потпишуваат...

Апасиев: Откако на пензионерите им укинаа бесплатното делење на пензии по...

Професорот Димитар Апасиев на Фејсбук ги искоментира критиките до пензионерите зошто тие во време на корона вирус брзале да ги подигнат пензиите. За Апасиев таквите...

Апасиев: Додека децата на милионерот Заев дрско ни се исмеваат со...

Во вонредна ситуација, кога милионерот Заев се обидува финансискиот товар од целата криза да го префрли на ниската и средна класа (работници, чиновници и...

Апасиев до Заев и Нина Групер: Макроекономија е наука, не е...

Универзитетскиот професор и лидер на Левица, Димитар Апасиев реагира на мерките за економија кои ги предлага претседателот на СДСМ Зоран Заев во кои предлага...

Апасиев: Блесава директорка им го поремети цел здравствен систем, aма важно...

Димитар Апасиев од Левица на Фејсбук ги проментира најновите состојби во здравството поврзани со коронавирусот и како СДСМ се справува. Една блесава докторка-директорка (трет ешалон...

Апасиев: Вчера стварно не ги сконтав Рада и Заев, ама денес...

„Вчера стварно не ги сконтав, коа Рада и Заев објавија дека ќе имале по „двајца носители“ у секоја изборна единица, оти тоа е невозможно...

Апасиев: Aпартхејд општество за сите, кое Заев ќе го тера сè...

Димитар Апасиев од Левица го коментира преименувањето на чаирските училишта „Рајко Жинзифов“ во „Исмаил Ќемали“ и „Никола Вапцаров“ во „Имри Елези“. СДС + ДУИ ги...

Апасиев: Следен чекор е кантонизација на Македонија, тоа Заев го има...

Лидерот на Левица, Проф. д-р Димитар Апасиев во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 Телевизија рече дека следен чекор ќе биде...

Апасиев: И диктаторот Грујо имал респект за судиите, а муртинскиов курназ...

Абе шо ми текна... Се сеќавате на „бомбата“ за тоа како Грујо го планира рушењето на Космос (на Фијат Цановски). Има таму една реплика,...

Популарно