1 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Дијализа

Ознака: Дијализа

(ФОТО+ВИДЕО) Затворени девет соби од Дијализа во Струга, болницата се распаѓа

Девет соби во болницата за дијализа во Струга во кои покривот прокиснува се затворени, а пациентите се префрлени во други соби, објави Алсат. Засега нема абер...

Поради лудост, си го ризикуваше животот: Момче продаде бубрег за да...

Ксаo Ванг имаше само 17 години кога реши да продаде бубрег за да си купи Ајфон 4 со тие пари бидејќи не можеше да...

Популарно