15 C
Скопје
петок, јули 10, 2020
Tags Џулијан Асанж

Ознака: Џулијан Асанж

ВИДЕО: Ова се случува кога човек е заробен на едно место...

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж помина 6 години и 10 месеци во еквадорската амбасада во Лондон, каде имал политички азил, пред да биде уапсен...

Бес во Еквадор: Дали поради оваа фотографија е укинат азилот на...

Расправија околу порција јастрог во кревет, го чинеше Џулијан Асанж прекинување на азилот во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде помина седум години избегнувајќи...

(ВИДЕО) Објавени тајни снимки од амбасадата на Еквадор: Како Асанж ги...

Објавени се снимки од безбедносните камери од амбасадата на Еквадор, кои покажуваат како основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ги поминувал деновите во претставништвото во...

Хакери ѝ се заканија на британската Влада: Ослободете го Асанж или...

Хакерите „Анонимуси“ се заканија со одмазда на британскиот естаблишмент поради апсењето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Ослободете го Асанж или ќе платите – се...

Ова многумина не го забележаа: Додека го апсеа Асанж во рацете...

Додека полицијата го извлекуваше Џулијан Асанж од амбасадата на Еквадор во Лондон, тој во рацете цврсто држеше една книга. Се работи за книгата „Историјата...

Објавено видео од апсењето на Асанж

Денеска британската полиција соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската...

Заев се повика на Џулијан Асанж: Документот на „Викиликс“ е причина...

Премиерот Зоран Заев денеска коментирајќи ги документите што ги објави „Викиликс“ дека уште во 2008 година било прифатено името „Република Северна Македонија“ изјави дека...

Трамп: Асанж тврди дека и дете може да ги хакира демократите

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп на Твитер пренесе делови од изјавата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во врска со тоа колку неговите соработници...

Викиликс откри детали за соработката меѓу американските и германските разузнавачи

Организацијата Викиликс, чиј лидер Џулијан Асанж три години живее во амбасадата на Еквадор во Лондон каде што побара и доби политички азил, објави 2,420...

Популарно