4.3 C
Скопје
вторник, декември 10, 2019
Tags Џевдет Хајредини

Ознака: Џевдет Хајредини

Хајредини: Без помош на странците, Заев нема сила да се справи...

Џевдет Хајредини е поранешен функционер, министер за финансии, колумнист и аналитичар. Хајредини во министерската фотеља седна во септември 1992 година и ресорот го менаџираше...

Популарно