2.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Џенаро Гатузо

Ознака: Џенаро Гатузо

ХИТ ВИДЕО: Гатузо наседна на трик на келнер

Стратегот на Наполи, Џенаро Гатузо беше „жртва“ на еден келнер во ресторанот „Санта Луција“. Гатузо порача да му донесат кафе, а келнерот кога дојде пред него...

Гатузо: Арсенал ја заслужи победата, но нема да одиме на прошетка...

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо изјави дека неговиот тим загубил целосно заслужено од Арсенал во првиот 1/8-финален меч од Лига Европа. „Топџиите“ победија со...

Гатузо за Пирло: Ве молам, не споредувајте Нутела со го*но

Многу зборуваат за неговите играчки квалитети, но тој беше ѕвер. Нема 38 годишни на светот кои можат да истрчаат километар со негово темпо, кажа...

Популарно