1.4 C
Скопје
вторник, февруари 18, 2020
Tags Девојки

Ознака: Девојки

Несакани влакна на лицето кај девојките – зошто се појавуваат?

Еден од непосакуваните моменти кај жените е кога ќе забележат барем едно несакани влакна на своето лице бидејќи во истиот момент знаат дека проблемот...

Девојки во бикини на плоштадот Македонија во Скопје

Во петок, 07.06.2019, со почеток во 12.00 часот на плоштад Македонија (веднаш до Distrikt Bar & Kitchen) во Скопје, ќе се одржи модна парада...

Ова се понежните половини на Вардарци: Караџиќ обожува девојки во танга,...

Вардар овој викенд по втор пат стана европски шампион откако во финалето го победи Веспрем со 27:24. Ова е втора титула за Вардарци во рок...

Двојките што знаат да се расправаат живеат подолго, научно потврдено

Нема партнери што не се расправаат воопшто, но колку конструктивно се расправате има влијание врз квалитетот на врската, а како што покажува науката, и...

Денеска е Сретение Господово, немажените девојки ги наоѓаат своите избраници

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 февруари. Денеска е Сретение Господово. Празникот Сретение е еден од 12-те големи црковни празници, заедно со Рождество,...

ФОТО: Синот на Брена во долна облека- девојките „полудеа“ поради еден...

Стефан Живојиновиќ поради една фотографија во долна облека доби комплимент дека е совршен маж. Најмалиот син на Брена Виктор, објави фотографија од својот постар брат...

Агуеро завршил со четири секс бомби за една вечер- од еден...

Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација, па одморот...

По ова во сексот, на вашата партнерка нема да и падне...

Ако момците сакаат да направат на нивните девојки никогаш на памет да не им падне неверство, потребно е да го направат ова во сексот,...

Дали да му се јавам на бившиот?

Прашање кое девојките со го вртат во главата без разлика дали се во врска или не, дали е среќна или е некаде пред крајот. Веројатно...

18 работи кои секоја жена треба да ги направи пред да...

Пред да се ветите некому покрај кого ќе се будите до крајот на животот, најпрво треба да бидете сигурно дека се сте виделе од...

Популарно