22 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Деца

Ознака: Деца

Скандал: Бухова призна дека ДСЗИ е неспособна да ги заштити децата...

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ свое јавување имаше д-р Ирина Сотирова Бухова која што призна дека Државен санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) како институција...

Совети за сите мајки: Чувајте се поради децата, никој нема да...

Чувајте го вашето здравје. Стресот, брзата исхрана, физичката неактивност порано или подоцна ќе си го земат својот данок. Најдете време за себе, за одмор,...

На новородените близнаци им дале имиња Ковид и Корона

Брачен пар од Индија на новородените близнаци им дал имиња Ковид и Корона. Тоа наводно го направиле за да ги потсетуваат за тешките времиња...

Семејството Дурловски со „На Струга дуќан да имам“ докажаа: Во ова...

Во ова е време-невреме седум/осмини може да стоплат нечие срце. „Што ми е мило на Струга дуќан да имам“ #СедиДома #ЗаштитиСе, напиша оперскиот пејач...

ВИДЕО: Потресна исповед на медицинска сестра во Шпанија – Ќе се...

Шпанија е едно од најголемите жаришта на Корона вирусот во Европа. Таму во изминатите 24 часа беа регистрирани рекорден број на починати лица –...

Родители, на децата давајте им бозел, цинк и аронија за заштита...

Во екот на корона вирусот и децата стануваат жртви и лесно можат да се заразат. Иако тие не се во толкава опасност како возрасните,...

Зошто ни е тешко да си ги прибереме или да ги...

Мотивирана од состојбата во светот, но пред се и во Македонија, каде секој ден се повеќе се зголемува бројот на заразени од корона вирусот,...

Три деца загинаа, а четворица од седумте повредени се во животна...

Три деца загинаа, а седум лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце. Станува збор за децата...

ФОТО: Учителка го воодушеви светот со начинот на кој на децата...

Учителка од Шпанија пронашла иновативен начин како да ги научи своите ученици анатомија така што се појавила во боди комбинезон кој покажува каде се...

Моќен текст за родителите: Кога нашата љубов ќе се протега до...

Мали деца, големи обврски – сите родители ќе се согласат со ова. Животот со мали деца е хаотичен, непредвидлив, полн со непреспани ноќи.Блогерката Џинџер...

Популарно