7 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Детали

Ознака: Детали

ФОТО: Еве ги деталите за земјотресот кој пред малку ја стресе...

Според достапните информации во 15 часот и 45 минути земјотрес со јачина од 5.3 степени го потресе регионот, епицентарот на истиот бил во Јадранското...

Детали за несреќата во Охис: Истекла течност од цистерна во која...

Инспектори на општина Кисела Вода, Град Скопје и од Државниот инспекторат за животна средина и екипа на Минисерството за внатршни работи вршат увид во...

Детали за удавената жена во Вардар: МВР потврдува дека не била...

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје. Од МВР за...

Двајца на апарати за дишење – Детали за повредените работници од...

Двајцата градежници кои се тешко повредени на градилиште во Куманово се примени на Клиниката КАРИЛ во Скопје и се на апарати за дишење. -Двајцата пациенти...

Детали за бебето што беше оставено во заврзана ќеса во контејнер,...

Бебето кое утрово било пронајдено во белградската населба Жарково, било штотуку родено, на себе сè уште ја имало папочната врвца и било крваво. Тоа...

Познато како избувнал пожарот во судот во Струмица, се слушаат пукотници

Во гаража позади Основниот суд во Струмица избувна пожар при што се слушаат силни пукотници и се издига голем чад. На местото на пожарот...

Детали за пожарот во зградата во Скопје

Пожарот кој вечерва избувна во стан од зградата „Папагал“ во центарот на Скопје е изгаснат. Засега нема информации за повредени лица, но на лице место...

МВР со детали за инцидентот во кој беше нападната жена на...

Повеќе домашни медиуми го објавија видеото на кое се гледа како машко лице напаѓа жена на крстосница во Скопје, по што таа паѓа на...

МВР со детали за приведувањето на мајката на Пино

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, е приведена попладнево во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени се уште...

Детали за разводот на Перо Антиќ и Ружица- еве како го...

Деновиве како бомба одекна веста за разводот на претседателот на Кошаркарската федерација Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица. Естрадниот магазин „Бекстејџ“ ги има детали за...

Популарно