18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags ДАТУМИ

Ознака: ДАТУМИ

Шилегов: Јас повеќе верувам во Господ, отколку во датуми

Јас сум припадник на Македонската православна црква и тоа го почитувам. Она што мислам дека се наметна како лажна дилема кога е верата во...

ЛАГА ДО ЛАГА: Датумите на Заев еден по еден пропаѓаат

Датумите кои премиерот Зоран Заев ги ветуваше за отпочнување преговори со Европската Унија се погазуваат и никако да се исполнат неговите прогнози и ветувања. Прво...

Кога ќе гледаме 1/2 финале во ЛШ? УЕФА ги објави датумите,...

УЕФА ги објави конкретните датуми за спроведување на полуфиналните средби во Лигата на шампионите. Првиот дуел е на 30 април и во него Тотенхем ќе...

Луѓето родени на овој датум се најсреќни

Генерално зборувајќи, луѓето родени за време на летните месеци се многу повеќе позитивни од останатите. Во истражување учествувале 2.000 луѓе за да се дознае на...

Популарно