7.9 C
Скопје
сабота, април 4, 2020
Tags ДАРКО ЛАЗИЌ

Ознака: ДАРКО ЛАЗИЌ

Дарко Лазиќ го следи светскиот тренд- прва фотографија до синчето само...

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ пред еден месец станаа родители на нивното прво заедничко дете Алексеј. Гордата мајка месец и половина од...

Дарко Лазиќ го изнесе синот од болница: Откри на кого личи...

Српскиот пејач Дарко Лазиќ денеска го изнесе својот син од болница заедно со неговата свршеница Марина Гагиќ. Заедно со пејачот во болницата дојдоа неговите пријатели,...

Му ја искинаа маицата: Како Дарко го прослави раѓањето на синот

Дарко Лазиќ го прослави раѓањето на синот Алекеј со жива музика и многу пријатели и роднини.  Пејачот славел под шатор скоро цел ден во...

Дарко Лазиќ искешира 250 илјади евра за новиот дом- а кога...

Дарко Лазиќ на големо го подготвува новиот дом каде ќе се вселат со свршеницата Марина Гагиќ како и синот кој треба да се роди...

„Господ му даде втора шанса, тој ја коцка“: Дарко Лазиќ мора...

Пејачот Дарко Лазиќ наскоро мора да направи уште две операции од кои едната итна. Според српските медиуми лекарите на пејачот прво мораат да му го...

Темната страна на Дарко Лазиќ: Родителите му живеат во страв, на...

Повратничката песна на Дарко Лазиќ наиде на одличен одзив на публиката, па така за една недела заработи преку пет милиони прегледи на ЈуТјуб. Сепак според...

Бремената свршеница на Дарко Лазиќ го остави пејачот- кога ќе видите...

Пејачот Дарко Лазиќ наскоро ќе стане татко по втор пат откако неговата свршеница Марина Гагиќ ќе му поради син на пејачот. Откако парот е во...

Официјално се разведоа- кога ќе видите што и остави Дарко Лазиќ...

Пејачот Дарко Лазиќ официјално се разведе од својата поранешна сопруга Ана Севиќ со кого ја има ќерката Лорена. По разводот парот заминал на пијачка во...

Нов скандал во животот на Дарко Лазиќ: Ја избрка бремената свршеница...

Пејачот Дарко Лазиќ, кој за помалку од еден месец треба да стане татко по втор пат, ја оставил трудната свршеница Марина Гагиќ, која е...

„Се заколна дека го менува животот од корен, но паметот не...

Српскиот пејач Дарко Лазиќ неодамна се „заколна“ дека го сменил животот од корен откако преживеа тешка сообраќајна несреќа во која едвај спаси жива глава. Откако...

Популарно