-0.2 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020
Tags Дарко Јаневски

Ознака: Дарко Јаневски

Јаневски: Една „мала“ замка која го прави фалшливо обвинението против Митовски...

Да ја оставиме настрана политичката пресметка меѓу заинтересираните актери во „Рекет“ која се одвива и преку медиумите, да ја оставиме настрана и во последно...

Јаневски: Дескоска може да предава само на факултет за комунална хигиена

Само на професор од наш правен факултет како Дескоска, може да му падне на памет да бајпасира одредби од закон што се носат со...

Дарко Јаневски: Освен „Специјално Рускоска обвинителство“, Заев формира и „Специјален Кацарска...

Новинарот Дарко Јаневски во својата колумна пишува: „Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција“ постапува пред специјализирано судско одделение…“, стои во...

Јаневски: Дескоска со новиот закон раскажува- како Боки 13 одработи за...

Полека се исцртуваат рамките на целата операција со Орце Камчев, рекетот од Боки и улогата на Заев. Ако се сеќавате, по првичниот хаос, самата...

Јаневски: Зошто не е извршен претрес на станот на едно министерче...

Како тоа е извршен претрес во домот на Боки во Скопје, а не е извршен претрес таму каде што живее – во елитната населба...

Колумна на Дарко Јаневски: Театарот на Јовевски, Рускоска и Катица Јанева!

Значи, играта со народот на кого директно му се порачува дека е глупав, продолжува. Катица Јанева поднесува оставка и тоа неотповиклива, ама таа ќе...

Колумна на Дарко Јаневски: Како Заев го урна СЈО и дали...

Новинарот Дарко Јаневски во колумна за порталот „Денешен“ пишува дека неколку дена владее срамен молк по објавување на целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана...

Колумна на Дарко Јаневски: Зошто ви мириса геј-парадата?

Затоа што 90 отсто од вас не ни знаете зошто сте таму. Всушност знаете – таму сте зошто мислите дека тоа е сега во мода. Затоа...

Колумна на Дарко Јаневски: За Стево Сидро-Македонецот, Гоце Делчев-Бугаринот и Исус...

Таман помислив дека вчера-завчера сме го достигнале дното со Никола Димитров, кога ете го Стево Сидро во својство на президент (така е по бугарски,...

Колумна на Дарко Јаневски: Бугаринот Гоце и „Северната будала“ Делчев

И повторно читам и слушам расправа за тоа дали Гоце бил Бугарин или не. Шутраци. Ние Гоце го ставивме на маса со зелена чоја....

Популарно