35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags данок

Ознака: данок

Апасиев: Додека се драпаме со „пилотите“ од Арачиново, лани од ова...

Додека се драпаме со “пилотите” од АРАЧИНОВО, само да се потсетиме дека лани од ова село се наплатени дури 970 (со букви: деветстотини и...

Шилегов собира данок и од починатите

Скопјанката Марица Стефанова родена 1912 година, почината пред 30 години според службите на градот Скопје треба да плати годишен данок на имот. Роднините кои се...

ЕУ почна да влегува во домовите на Македонските граѓани: Тевдовски бара...

Министерот за финансии вели дека општините можат да ги зголемат приходите доколку го зголемат данокот на имот на граѓаните. „Иако имаат можност да соберат повеќе...

Градот им наплатил данок за дожд?!Луѓе во шок кога ја видоа...

Жителите на руско гратче во регионот Перма биле изненадени кога забележале дека државата им наплатила данок поради дожд. Информацијата почнала да се шири затоа што...

Владата ќе наплаќа данок на каматите на заштедите, а ќе плаќаме...

Сите граѓани кои во текот на годината имале приход до 720.000 денари (по 60.000 денари месечно во просек) ќе плаќаат персонален данок на доход...

Притисок врз Роналдо: Десет години затвор или 29 милиони евра казна?!

Расте притисокот врз ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо од страна на шпанската даночна полиција. Според пишувањата во шпанските медиуми, Португалецот може да заработи...

Заев: Не може за плати од 10.000 денари и 10.000 евра...

Не треба да се плашиме од ниту една реформа што ќе биде исцрпена со дебата. Персоналниот данок на доход е владина програма, а тоа...

Санчез затајувал данок додека играл за Барса, осуден на 16 месеци...

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез е осуден на 16 месеци затвор поради затајување данок во Шпанија во висина од еден милион евра, но...

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено...

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран...

„Кралевите“ со целосна поддршка кон Роналдо

Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок. Во...

Популарно