18 C
Скопје
сабота, август 8, 2020
Tags Даниел Кајмакоски

Ознака: Даниел Кајмакоски

Даниел Kајмакоски: „Се претворив во предатор кој ја штити својата територија!“

Во третата сезона на популарното регионално шоу „Твоето лице звучи познато“, нашиот поп пејач Даниел Кајмакоски ја однесе победата, а добиената награда ја донираше...

Испадна дека ја поддржувам „голема Албанија“, срам ми е што дозволив...

Македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски се извини после скандалот кој изби откако беше објавена негова фотографија на која се чини дека тој покажува двоглав орел....

Даниел Кајмакоски сакаат да го протераат од Србија – Дел од...

Српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните...

Србите бесни: Кајмакоски покажа двоглав орел!

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски го покажа со рацете симболот на голема Албанија во центарот на Белград на снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“!...

Познатата српска пејачка му се „залепи“ на Даниел Кајмакоски (фото)

Од неодамна започна снимањето на новата сезона на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ ама овој пат продукцијата ги собра најдобрите учесници досега и...

„Сакаш да се видиме?“: Даниел Кајмакоски ја обнови старата врска од...

Во 2016 година балканската публика по „Икс-фактор“, му подари уште една победа на Даниел Кајмакоски во шоуто „Твоето лице звучи познато“ (ТЛЗП). Во тоа време...

Ова е промената кај Даниел Кајмакоски по крајот на брачниот живот

Како бомба одекна веста пред неколку години кога пејачот и победникот на популарното шоу „Х фактор“, Даниел Кајмакоски се жени и ќе стане татко. Во...

Не сме заедно подолго време, но постојано комуницираме за синот

Во неговото, како што вели, прво и последно обраќање во јавноста за оваа тема, Даниел Кајмакоски со мејл порака за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“...

Ова ми е прво и последно обраќање: Кајмакоски проговори за разводот

Пред неколку дена во македонските медиуми одекна веста дека пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина се разведуваат. Она што се случува во приватниот живот...

Даниел Кајмакоски и сопругата го прошируваат семејството

Поминаа речиси две години откако поп-пејачот Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Кристина запловија во брачните води, а набрзо потоа го добија нивното синче Давид. Пејачот...

Популарно