23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Дафина Стојаноска

Ознака: Дафина Стојаноска

Стојаноска: Владата сруши се, сега на Македонија и треба обнова од...

Граѓаните треба да одлучат и никако поинаку, актуелната власт сруши се во овој период, затоа Обновата на Македонија ќе е потребна и те како,...

Стојаноска: Ако одиме по изјавите на премиерот до сега кажани па...

Во денешната емисија „Само Вистина“, гостуваше и пратеничката Дафина Стојаноска, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која посочи дека за случајот „Рекет“ јавноста немаше да дознае...

Стојаноска: Ветувањето за гостиварскиот здравствен дом дека ќе се реновира е...

Дафина Стојаноска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница рече дека еве трета година по ред како планот за живот којшто го ветуваше СДСМ...

Колумна на Дафина Стојаноска: Каде е животот за сите?

Собранието на РМ, после точно 6 месеци, се разгледуваа две заостанати точки од 66 – та Седница, и тоа: Предлог на закон за изменување...

Стојаноска: СДСМ со секоја постапка работи на штета на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ...

Она што е соопштено како официјален став од партијата е дека ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт прво што ќе направи ќе го врати...

Колумна на Дафина Стојаноска: ВРЕМЕ Е ЗА ИСКЛУЧОК!

Најлошата година досега изминува за некој ден. Доаѓа подобра или не? На самиот старт од 2019 – та не’ очекуваат конечните измени на Уставот на...

Дафина Стојаноска:Процесот на помирување е процес за помирување со оние кои...

Во Координативното тело за помирување, или како што го велам тело за поткусурување, да имаш знак дека ова е навистина процес на помирување, ќе...

Дафина Стојаноска по изјавите на Каракачанов: Oва е бунар без дно,...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Јованоска - Стојаноска вечерва во емисијата „Отворено на Алфа“ кажа дека спорните изјави на бугарскиот вицепремиер, Красимир Каракачанов треба да...

Стојаноска до СДСМ: 18 месеци поминаа од формирање на вашата влада,...

Со програмата на Владата на Република Македонија за 2017-2020 како и во Програмата на СДСМ од последните парламентарни избори презедовте обврска дека ќе формирате...

Стојаноска: Во амандманот 35 не е јасно за која Република станува...

Во предлогот на амандманот 35 се наведува под 1 – „Републиката го почитува суверенитетот, територијалниот интегритет и политичката независност на соседните држави“. Под 2...

Популарно