0.1 C
Скопје
понеделник, декември 16, 2019
Tags Чистење

Ознака: Чистење

Трикови за полесно чистење кои ги користеле нашите баби

Нашите баби немале избор на производи за чистење на домот, па затоа биле принудени да се снаоѓаат и да чистат со намирници и производи...

„Најновата техника на градоначалникот сообраќаец“: Граѓаните гневни на новиот метод за...

На социјалните мрежи денеска кружи видео кое ги револтираше сите. Станува збор за камион на Комуналната хигиена во Скопје кое е задолжено да ги чисти...

Почна сезоната на климите, како да ги исчистите?

Бактерии, микроорганизми, па и атипично воспаление на белите дробови како што е легионерската болест се само некои од опасностите кои демнеат од клима-уредите. Времето веќе...

И Шилегов се фати за метла и прв ја почна чистката

За да не излезе дека за метла се фати само премиерот Заев, откако вчера градоначалниците Петре Шилегов и Стефан Богоев најавија дека планираат да...

Казни и до 4.000 евра за нечистење снег

Во Законот за јавна чистота се пропишува дека општините, општините во Градот Скопје и Градот Скопје се должни да го исчистат снегот од јавните...

Неверојатен прашак за длабинско чистење кој сигурно го имате дома

Сода бикрабоната е моќен прашок кој може да ви помогне за многу нешта, од лекување – до длабинско чистење на мебелот. Многумина ја користат како...

Исчистете ги загорените тави

Секоја домаќинка, без разлика на тоа колку е искусна знае дека загорените тавчиња и тенџериња одземаат многу време и нерви додека да се исчистат....

Дали се штетни чепкалките за уши?

Колку често ги чистите ушите? Дали се нервирате ако ве чешаат, а при рака немате чепкалка за уши? Знаете ли дека чепкалките за уши,...

Дозволете му на организмот да дише: Исчистете го со помош на...

Денеска почнете од најосновното – чистење на организмот со помош на чаеви. Велат дека телото треба да се чува додека е младо, за да не...

Сите му аплаудираа: Она што го направи холандскиот премиер откако истури...

Секој мал гест на еден политичар и нивните реакции на ситуации од секојдневниот живот често знаат да бидат пресудни кај гласачите. Луѓето го сакаат „пакет“,...

Популарно