27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags чист воздух

Ознака: чист воздух

Родители, на децата давајте им бозел, цинк и аронија за заштита...

Во екот на корона вирусот и децата стануваат жртви и лесно можат да се заразат. Иако тие не се во толкава опасност како возрасните,...

ФОТО: Снегот и чистиот воздух привлекуваат – националниот парк Пелистер преполн...

Сончевото време, чистиот воздух и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд националниот парк Пелистер да биде преполн со посетители. Гости од Битола, од...

ВО ПЕТОК СИТЕ НА УЛИЦА: Марш за нашите животи, СТОП за...

Над 35 граѓански движења за в петок најавуваат втор протестен марш поради загадувањето на воздухот. -Во исчекувања на првиот рок за исполнување од нашите над...

Стоилковски: Ветуваа алпски чист воздух, но ова е гасна комора –...

Невозможно е да се живее во Лисиче, во Општина Аеродром, во Скопје. Ова не е магла, ова не е само загаден воздух, ова е...

Србов: СДСМ дојде на власт со лажни ветувања како 500 евра...

Кога веќе се остава впечаток дека власта сака да ги одложи изборите, а тука како причина да биде ратификација на Протоколот во Собрание, не...

„Канцерогено општество“ се закани: Итна владина седница за загадувањето или радикални...

Здружението „Канцерогено општество“ по една недела денеска повторно организира протест пред Собранието на Република Македонија за да ги алармира надлежните за опасно загадениот воздух...

Движењето за чист воздух утре ќе протестира пред вратата на депонијата...

Движењето за чист воздух утре во 12:05 часот пред вратата на депонијата „Дрисла“ ќе одржи 15-минутна блокада. Според нив, „Дрисла“ е потенцијално најголемиот емитер на...

Во сабота протест во Скопје- повикот наменет за сите оние кои...

На социјалните мрежи се објави повик за протест во сабота. Организаторите наведуваат дека можат да се приклучат сите оние кои сакаат да дишат. Протестот ќе...

Шилегов призна за направениот пропуст по реакцијата на граѓаните: „Наместо чист...

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов призна дека погрешил што го поскапел двојно и паркингот на Клинички центар. -Ги увидовме пропустите и бргу реагираме. Не...

Скопјани на Водно во потрага по чист воздух

Голем број скопјани викендите ги користат за да се искачат на Водно, барајќи спас од загадениот воздух. Меѓу нив секако се и оние кои редовно практикуваат да...

Популарно