2.2 C
Скопје
понеделник, декември 9, 2019
Tags Честитка

Ознака: Честитка

Борко Ристовски со честитка по повод 23 Октомври: Заедно за обнова...

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски по повод Денот на македонската револуционерна борба денеска сподели фотографии од настанот на кој присуствуваше и се одржа во...

Мицкоски: 11 Октомври е пример за македонскиот непокор – аманетот кој...

Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честитам државниот празник, Денот на народното востание,...

Пендаровски: Со единство да градиме држава во која младите ќе гледаат...

Секоја генерација носи одлуки кои ја одредуваат судбината на народот и иднината на државата. Споредувајќи ги и вреднувајќи ги историските епохи, нашата антифашистичка генерација...

Ганка Цветанова му честиташе роденден на Димитров: Да се сеќаваш на...

Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова, преку својот Твитер профил му го честиташе 47. роденден на министерот за надворешни работи Никола Димитров со впечатлива...

Талат Џафери и пратениците упатија честитка по повод утрешниот празник

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија – Талат Џафери, денеска во лично и во име на пратениците упати честитка по повод утрешниот празник...

Сергеј Варошлија со емотивна порака му го честиташе роденденот на притворениот...

Познатиот ТВ Водител, Сергеј Варошлија преку својот Фејсбук профил му упати емотивна роденденска порака на Бојан Јовановски - Боки 13, кој поради аферата „Рекет“...

Стоилковски: Илинден е македонскиот непокор – отчукувањето на македонското срце жедно...

Илинден бил, е и ќе биде Денот, Симболот против “Тиранијата на жедните за крф и гладните за чоечко месо муртати”! Манифестот, Крушевскиот, ги опишува Муртатите...

ВМРО-ДПМНЕ: Се додека гори овој најсветол пламен, ќе живее сонот за...

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита, најсветиот ден во македонската историја, големиот државен празник Илинден. -На овој голем ден се присетуваме...

Заев со честитка до ракометарите: Браво момци, гордост наша!

Заев со честитка до ракометарите: Браво момци, гордост наша! Ракометарите од Вардар одат напред во финалето. Браво момци, гордост наша!, напиша на Твитер премиерот Зоран...

Мицкоски: Светите Кирил и Методиј веруваа дека секој народ заслужува свој...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, од негово име, но и од името на партијата, го честита државниот празник – Денот на сесловенските просветители, браќата...

Популарно