8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Чај

Ознака: Чај

Дознајте за штетите од диети, вежбање и користење на хемиски препарати...

Долго време погрешно се мислеше дека губењето на тежината е остварливо само со помош на физички вежби или строга диета. Сепак ниту еден центар...

Чај од две состојки кој ќе ви го подобри здравјето, но...

Само 2 состојки се потребни да го подготвите овој чај – ѓумбир и вода. Изрендајте 1 ѓумбир со средна големина, откако добро ќе го измиете....

Пилешка супа или чај – кој е вистинскиот лек за настинка?

Пилешка супа или чај - кој е вистинскиот лек за настинката која е честа појава во овие ладни зимски денови е тешко да се...

Чајот од цимет ги топи килограмите за рекордно време, но само...

Без правилна исхрана и тренинг, невозможно е да се симнат килограмите, но овој чај може значително да придонесе за ослободување на телото од вишокот...

Здрав чај од кој ќе слабеете

Потребни се само неколку дена консумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата. Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај,...

Чај за одвикнување од цигарите- Го прочистува телото од никотин

Одвикнувањето од пушењето е тежок и долг процес, на некои им требаат години, некои и не успеваат, но за среќа постојат начини да се...

Чај од ѓумбир и куркума – најдобро решение за синусните воспаленија

Во текот на зимата, голем дел од луѓето имаат проблем со синусните инфекции. Болката и отежнатото дишење се дел од секојдневието на сите оние...

За секоја крвна група има соодветен чај кој и одговара

Сигурно сте слушнале дека постои одреден диететски режим на исхрана по крвна група. Дали сте знаеле дека постојат и чаеви за секоја крвна група? Крвна...

Волшебен чај за предпразнично слабеење

Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата. Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај,...

Седум причини да си направите чај од хибискус

Чајот од хибискус можете да го пиете секој ден, велат нутриционистите, а ако ве интересира што корист можете да имате од него, еве како...

Популарно