17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Бундестаг

Ознака: Бундестаг

Клајн од германскиот Бундестаг: ВМРО-ДПМНЕ има одлични односи со сестринските партии,...

Односите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и сестринските партии во ЕПП се исклучително добри, рече во интервју за „Сител“ Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг, кој денеска оствари средба...

Државниот врв и се заблагодари на Германија: Данке Дојчланд, ќе нè...

Државниот врв преку социјалните мрежи ја поздрави одлуката на германскиот Буднестаг кој вчера гласаше за отворање на преговорите на нашата држава со Европската унија. Претседателот...

На Бундестагот му треба време да го разгледа извештајот и да...

Германскиот државен министер за Европа, Михаел Рот изјави дека стратегијата за проширување е од голема важност за ЕУ и се заложи за отворање пристапни...

ПРЕВОД: Официјалното соопштение од Бундестагот за средбата на Заев со Меркел

Ова е официјалното соопштение од Бундестагот за средбата на Заев со Меркел. Мојата професорска маленкост (по германски де) никаде не прочита дека ќе има...

Героски: Заев се лигави пред германскиот Бундестаг!

Убеден сум дека и Германија и другите членки на ЕУ веќе имаат одлучено земјава да добие датум за преговори до крајот на годината, ама...

Популарно