22 C
Скопје
вторник, август 11, 2020
Tags Бугарија

Ознака: Бугарија

Јакимовски: Европскиот парламент во своите редови има фaшиcт кој би ги...

Европскиот парламент во своите редови има Фашист кој Македонците би ги тепал, а тоа значи оние што се тврди и нема да сакаат да...

Веќе пaднaл договор меѓу Заев и Борисов: Гоце Делчев ќе бил...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во неговото интервју на Клик Плус на ТВ 21 изјави дека Македонија и Бугарија треба да ја дeфинираат заедничката...

По најновите обиди на Ковачев и Борисов да се искриви историјата,...

Нецели 24 часа откако европратеникот Андреј Ковачев од партијата ГЕРБ на бугарскиот премиер Бојко Борисов на ТВ Алфа се обиде да прикаже дека Бугарија...

Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со...

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

Македонците од Бугарија извојуваа голема победа против бугарската држава во Судот...

ЕВРОПСКИОТ СУД ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ ВО КОРИСТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО БУГАРИЈА Со денешната пресуда на Судот за човекови права во Стразбур, Македонците во Бугарија извојуваа...

Заев со автоцензура, Борисов со гордост: Како двата лидери го честитаа...

Забележлива разлика во начинот на кој „добрите соседи“ Зоран Заев и Бојко Борисов го честитаа денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј. Екс-премиерот Заев...

Отворено писмо од Проф. Чепреганов до Захариева: Стара матрица, стара песна...

Отворено писмо до министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева: СО БУГАРСКАТА НЕГАЦИЈА, СЕ ЗАЦВРСТУВА МАКЕДОНСКАТА ИДЕНТИФИКАЦИЈА! Вие сте нацифашисти, ние антифашисти! Вие сте...

СКАНДАЛ: Македонскиот конзул во Бугарија смета дека Македонците се Бугари (ФОТО)

За македонскиот конзул во Софија, Александар Панев, еден од кадрите на министерот Димитров, Македонците се Бугари и дел од современата бугарска држава. Тој меѓудругото...

Академик Зузана Тополињска: Бугарите се циркус со својата несигурност околу македонскиот...

„Мене лично многупати директно некако ми го искомпликува животот односот на Бугарите со фактот дека јас се занимавам со македонистика и го истражувам македонскиот...

Латас: Следно од Заев ќе биде да го изгубиме јазикот, како...

Новинарот Драган Павловиќ Латас во емсијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека „Следното што го чекаме од Заев, како што рековме пред...

Популарно