2.8 C
Скопје
недела, јануари 26, 2020
Tags Буџет

Ознака: Буџет

НАРОДОТ ЌЕ ВРАЌА: Владата на СДСМ планира да не задолжи за...

Министерството за финансии на својата веб страна ги објави планираните задолжувања за првите два квартали, односно првите шест месеци од годината за наредната 2020-та...

Ивор Мицковски: Демек не заболе нас дали маж, жена или дете...

По изјавата на вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска дека 4 жени во Владата имаат повеќе буџет од сите мажи, поранешниор прв човек...

Мицкоски: Пари има, но СДСМ ги троши даноците од граѓаните за...

Доколку зборуваме за истите оние политичари кои што ја креираа најголемата политичка лага наречена живот, тогаш можете да замислите на што се темелат овие...

Мицкоски: Тевдовски се фали дека собрал повеќе персонален данок – Дали...

Во своето гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, лидерот на опозицијата, Христијан Мицковски истакна дека е вчудоневиден од леснотијата со која министерот за...

Мандатот на Иванов истекува в недела, се уште не побарал буџет...

Претседателот Ѓорге Иванов по десет години, в недала заминува од функцијата шеф на државата. Во претседателската „Вила Водно“ треба да се всели неговиот наследник...

Кој ги краде парите на граѓаните?

Во јавноста излезе информација за рекордно ниската реализација на капитални инвестиции за првите три месеци од оваа година од само едвај 6 %. Имено,...

Јунајтед се подготвува за следната сезона – Еве колкав буџет ќе...

Челниците на Манчестер Јунајтед и тренерот Оле Гунар Солскјаер имале состанок минатиот месец, на кој се разговарало за следната сезона и составот на тимот. Тоа...

Република Северна Македонија ќе ги чини граѓаните најмалку 200 евра

Најмалку девет илјади денари би требало да одвои секое четири члено семејство со две малолети деца по менувањето на уставното име со цел да...

Митрески (СДСМ): Обезбедуваме економски раст и повеќе пари кај граѓаните, очекувам...

Денеска, на пленарната седница во Собранието, предлог Буџетот за 2019 година влегува во последната собраниска фаза. Очекувам сите пратеници да дадат поддршка за негово...

Божјата љубов чини скапо: МПЦ го оштети државниот буџет со 2,3...

Со продажбата на градежното земјиште наспроти „Холидеј ИН“ на МПЦ, Министерството за транспорт и врски го оштетило буџетот за повеќе од 2.3 милиони евра...

Популарно