18 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Буџет

Ознака: Буџет

Јовановски: После ваква одредба короната може да им плукне под прозор...

Актерот Владо Јовановски на својот Фејсбук профил ја коментира одлуката на Владата предводена од техничкиот премиер Оливер Спасовски која наместо во вонредната состојба да...

Најчевска до СДСМ: Да не крадевте и да не вработувавте до...

Мислам дека сепак некој треба да му каже на Заев дека во моментов не е никаков функционер во власта и може да зборува само...

Ангеловска: Ако не сте знаеле, буџетот не е „куп пари“ коишто...

Ќе направиме и правиме се што треба, за да ги задржиме сите работни места и сите деловни капацитети, напиша министерката Нина Ангеловска на Фејсбук. Го...

Заев најавува: Платите ќе паѓаат уште, имаме недостаток од 2 милијарди...

Во вечерашната емисија на Алсат телевизија, Зоран Заев истакна дека покрај кредити од 600 милиони евра ќе фалат уште 600 милиони евра тоа се...

Каракамишева: Три дена излегуваат со ширење на паника за буџетот –...

Три дена излегуваат со ширење на паника за буџетот. Најпрво беше дека буџетот е ликвиден (Нина Групер) после излезе Пендаровски ни соопшти дека сме...

Андоноски: Буџетот е на „респиратори“, бидејќи воведуваа мерки без основ, со...

Од час во час се менуваат информациите поврзани со состојбата на Буџетот и ударот кој ќе треба да го претрпи нашата но и сите...

Анѓушев го разоткрива Заев: Буџетската дупка ќе биде 2 милијарди евра...

Во вечерашната емисија на ТВ21 „Клик плус“ поранешниот вицепремиер Кочо Ангушев во врска со предложените мерки од страна на Зоран Заев за кратење на...

Илиевски за Заев у буџетот: Лех Валенса ви се обрати, народе...

Еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски, со неколку статуси на Фејсбук ги коментира изјавите на лидерот на СДСМ и...

НАРОДОТ ЌЕ ВРАЌА: Владата на СДСМ планира да не задолжи за...

Министерството за финансии на својата веб страна ги објави планираните задолжувања за првите два квартали, односно првите шест месеци од годината за наредната 2020-та...

Ивор Мицковски: Демек не заболе нас дали маж, жена или дете...

По изјавата на вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска дека 4 жени во Владата имаат повеќе буџет од сите мажи, поранешниор прв човек...

Популарно