29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags брчки

Ознака: брчки

Овој пијалак треба да го избегнувате бидејќи создава брчки на вашето...

Едни од најчестите грешки поврзани со убавината се лошите навики. Нашата кожа забрзано старее по 30-тите, па така треба да бидеме особено внимателни околу...

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против...

Маски за лице со пиво за кожа без брчки

Пивото има многу придобивки за здравјето и убавината на кожата на лицето. Пробајте ги овие неколку домашни рецепти за маски за лице за да...

3 корисни етерични масла против брчки

Стареењето на кожата е неповратен процес. Сепак овој процес може да биде забавен и одложен максимално во времето. Тоа може да се случи со...

Неколку причини зoшто старееме побрзо!

Модерниот начин на живот доведува до предвремено стареење. Ќе се изненадите од работите кои влијаат толку лошо на вашето здравје! Еве некои од причините зoшто...

Популарно