2.6 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags брат

Ознака: брат

Брат на советник на Оливер Спасовски лажно сведочи за „Титаник“

Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на Ветон Кранлиевски советник на Оливер Спасовски, денес на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно и спротивно...

„Сигнал“: Дарио Николовски си го вработи братот во МВР, па и...

Директорот на студентските домови, Дарио Николовски денес заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, му го честитаа на Кристијан Николовски, брат на Дарио,...

Антикорупциска отворила предмет за братот на вицепремиерот Кочо Анѓушев

Државната корупција за спречување на корупцијата (ДКСК) на дененешната седница информира дека има предмет и се прибираат информации за случајот со Тодор Анѓушев, брат...

МВР: Братот на Ел Чека не е приведен

Министерството за внатрешни работи во изјава за „Порталб.мк“ ги демантираше пишувањата во медиумите дека братот на „Ел Чека“, Блерим Ахмети, бил приведен денеска. – Тој не е...

Уапсен братот на Ел Чека

Блерим Ахемети, братот на Ел Чека, кој преку својот профил објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ, денеска е уапсен од страна на...

Тие се навидум обична брачна двојка, но нивната љубов е неморална...

Американката Деби Зутант (51) по 15 годишна тајна врска се омажи за својот полубрат Џо (38). Иако имаат ист татко и исто презиме, Деби и...

Братот на Ел Чека до Спасовски:И Заев треба да се уапси,...

Братот на Ел Чека, човекот кој сега ги објавува таканаречените „бомби“ за ДУИ, се обрати до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски преку албанскиот...

Директорот на болницата во М.Брод и брат на пратеничката од СДСМ,...

Вчера вечер, околу 21ч, Жарко Симески, директор на болницата во Македонски Брод и брат на пратеничката Анета Симеска-Димоска (СДСМ), имал физичка пресметка со негов...

Братот на Али Ахмети: Дел од кадрите на ДУИ треба да...

Фекри Ахмети, братот на лидерот на ДУИ Али Ахмети, во анкета на Tetova Sot истакнал дека дел од кадрите на интегративците треба да заминат...

Сузана Турунџиева со болно сеќавање сподели семејна фотографија: „Заборавот не ти...

Ако не кој гледа отстрана ќе си рече дека на Сузана Турунџиева животот во последно време и носи саде радости, среќа и убавини… Неодамна...

Популарно