13.1 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Бранко Црвенковски

Ознака: Бранко Црвенковски

Костадиновски: Иванов и Трајковски беа емотивни, а Црвенковски се „држеше“ и...

Бидете внимателни што посакувате, може да стане реалност. Тоа ми се случи токму мене. Оваа книга е сведоштво за една таква судбина, хронологија на...

Бранко не го чепкавме за приватизацијата, зашто фалеше член од законот

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека кога тој бил премиер не постоел членот за злоупотреба на службената положба...

Црвенковски не сака да коментира за наводите на Верушевски дека „бомбите“...

Поранешниот лидер на СДСМ и екс претседател на државата Бранко Црвенковски не сака да го коментира сведочењето на Зоран Верушевски дека нелегално прибавените телефонски...

Бранко Црвенковски: Ако летово не добиеме датум за преговори, тоа ќе...

Доколку ова лето не добиеме датум за преговори за мене тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамките на ЕУ...

Заев се сретна со Црвенковски, паднал и договор

Премиерот Зоран Заев денеска го прими поранешниот претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски, кој на оваа средба дојде во својство на член на Подгорочкиот...

ВИДЕО: Како Пендаровски помогна да се фалсификуваат претседателските избори во 2004...

ГОДИНАТА КОГА ЦРВЕНОКОВСКИ СТАНА ТАТКО НА НАЦИЈАТА Советникот на Борис Трајковски беше именуван за петседател на Државната изборна комисија за овие избори, како и за...

Николоски: Мијалков е дел од едно неславно минато, а каков е...

Во интервју за МКД.мк потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ има силен механизам на внатрешно прочистување, кој секогаш кога ѝ е најтешко на партијата,...

Бранко Црвенковски ме покани во хотелска соба

Познатата тв водителка Хелена Роза по неколку годишна телевизиска пауза гостуваше во емисијата Ексклузив на 1тв. Таа веќе четири години живее со своето семејство во...

Заев ќе ја прекрсти партијата на Бранко во СДС или Социјалдемократски...

Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена...

Еве зошто Бранко Црвенковски не се појави на свеченоста за НАТО

Поранешниот премиер и претседател Бранко Црвенковски денеска не се појави на свеченоста пред Владата за кревање на знамето на НАТО. На настанот, во првиот ред...

Популарно