22.6 C
Скопје
сабота, август 15, 2020
Tags Бранко Героски

Ознака: Бранко Героски

Героски: Баш ме интересира како Заев сега ќе се вади

Новинарот Бранко Героски ја коментира новата бомба за лидерот на СДСМ, Зоран Заев во која тој зборува за парите што адвокатот Димишков ќе ги...

Героски: Заев следел поединци и се плашел од маргиналци, ова се...

Фактите се факти, има опеартивна активност водена со сите нишани, а цел е да се следи една група кои тогашната власт на Зоран Заев...

Героски открива: Дали Дончев и Кичеец како посредник изрекетирале 824.000 евра...

Лице блиско до поранешната сопственичка на „Диамед“, во проширена кривична пријава против Ден Дончев, во која е додаден и Зоран Милевски Кичеец, во писмена...

Героски: Со доказите не е засегнат само Ден Дончев, туку и...

Контроверзниот Ден Дончев поднесе оставка на местото директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија. Како објаснување за оставката, тој навел „семејни и лични...

Героски: Еве зошто на Заев му се брза да има избори

„…Во јавноста веќе се спомнува јуни, како месец во кој сдсмовците би сакале да истрчаат на теренот, во надеж дека силно ќе ги поразат...

Колумна на Бранко Героски: Нашиот робот Норман опседнат со смpтта

Сте чуле ли за роботот Норман? Станува збор за вештачка интелигенција трансформирана во робот. Кутриот робот Норман, кој го одбил името од главниот лик...

Таткото на Зоран Заев, Панче, со недолични коментари кон Героски: „Во...

Панче Заев, таткото на лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук излезе со недолични коментари кон новинарот Бранко Героски. Заев сениор дури се потсмева...

Героски реагира на селективноста: Колеги ловци на лажни вести, објаснете зошто...

Новинарот Бранко Героски реагира на селективноста во анализирање на лажни вести, од неколку сајтови кои, како што вели, со странски грантови ловат лажни вести...

Героски за „бомбата“ за Заев: Тоа укажува на дерогирање на правото...

Вечерва на ТВ Алфа гостуваше новинарот Бранко Героски кој што појасни дека е срамота тоа што се слушна на бомбата од Милошоски. Според Героски,...

Героски: Кога јас укажував дека законот за ЈО е штетен, бев...

Во емисија на Алфа ТВ гостуваше новинарот Бранко Героски кој што посочи дека политичката сцена во Македонија е доста променета. -Еден од најголемите предизвици, најголемиот...

Популарно