2.6 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Бранкица Димитровска

Ознака: Бранкица Димитровска

Димитровска до Царовска: Министерке, доста веќе си поигрувате со маката и...

До ВМРО-ДПМНЕ изминатава недела се обратија граѓани од повеќе градови во Републиката, кои забележале дека директорите на центрите за социјална работа, во придружба на...

Еден ден со Бранкица Димитровска

Тој: Извини да те прашам нешто, ама да не те навредам. Јас: Океј, не е проблем, прашај. Тој: Од што си вака во количка?...

Лицата со попреченост од пред Министерството за труд и социјална политика...

Предлагачот на Законот, во овој случај Министерството за труд и социјална политика, во петок по кратка постапка се обидува да протурка закон во кој...

Димитровска од „Хендикеп плус“: Разочарана сум што во Парламентот сум навредувана...

Пратениците од власта со навреди и без почит кон лицата со попреченост. На денешната јавна расправа за предлог законот за социјална заштита која се...

Крахот на образованието – тоа е крах на нацијата

И лицата со хендикеп од Македонија направија осврт и потсетија на порака која стои на влезот на универзитет во Јужна Африка стои следново:  „За уништување на една нација...

Бранкица Димитровска: Положбата на врвот ви е мизерна – Ги дотуркавте...

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост и денешниот настан во Владата на Република Македонија на кој присуствуваа претставници на граѓански организации, институции,...

Популарно