11.8 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Бранимир Јовановиќ

Ознака: Бранимир Јовановиќ

Јовановиќ: Дали фирми блиски до еден неодамнешен вицепремиер ќе го купуваат...

Економски истражувач чија специјалност е применетата макроекономија, Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас...

Јовановиќ до Заев: Кога ќе марширате за правда, поминете до Мериот,...

Поранешниот советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ, кој беше еден од главните креатори на финансиските политики на СДСМ во времето на министерувањето на...

Јовановиќ: Новата министерка за финансии е без искуство и експертиза од...

Во денешната емисија „Што не е јасно “ на телевизија Алфа гостуваше Бранимир Јовановиќ професор и поранешен советник во Министерството за финансии. Бранимир кажа дека...

Јовановиќ: Ја виде некој министерката за финансии на некоја дебата за...

Ја виде некој Министерката за финансии на некоја дебата за рамниов данок? Ја виде некој таа анализа која наводно ја направиле за ефектите од...

Јовановиќ си заминува од Финансии: Задоволен сум од зголемените даноци

КРАТКО КАЖАНО – ГИ СРЕДИВМЕ ДРЖАВНИТЕ ФИНАНСИИ Советникот на министерот Драган Тевдовски, Бранимир Јовановиќ си заминува од Министерството за финансии. Тој се огласи и на...

Советникот на Тевдовски не може да издржи, џабе било се

Советникот на министерот за финансии Бранимир Јовановиќ ги обвини членовите на ДИК, пратениците што земаат огромни пари за патни трошоци и директорот на Агенцијата...

Интервју со Бранимир Јовановиќ: Јас сум против капитализмот и договорот од...

Бранимир Јовановиќ од еден од лидерите на шарените протести денес е во власта, дел е од кабинетот на министерот за финасии Тевдовски, и за...

ВИДЕО: Јовановиќ за позицијата на Анѓушев – Исто како да се...

Бранимир Јовановиќ, советник во Министерството за финансии на Драган Тевдовски, прашан за именување на вицепремиер за економски прашања од бизнис секторот, како што тоа...

Популарно