31 C
Скопје
четврток, јули 16, 2020
Tags Болници

Ознака: Болници

Овој пат не е лажна вест: Роналдо и неговиот агент опремуваат...

Фудбалерот на Јувентус, Кристиано Роналдо и неговиот агент Жорж Мендеш ги здружија силите донираа вредна опрема која ќе спасува животи во португалските болници. Роналдо и...

ПОРАДИ ПАПАТА: Одложени над 1.700 прегледи на скопските клиники, зголемен број...

На скопските клиники денес се пропуштаа само возила на Итна медицинска помош, поради безбедносните протоколи за време на посетата на папата Фрањо. За граѓаните беа...

„Што ќе ни се болници? Ако нема гипс, нема никој ни...

Аргументи пред кои и боговите молчат. Извор:Таратур

Прифатен Акцискиот план за Проектот „Зајакнување на дневните болници“

Владата на денешната 71. седница  го разгледа и прифати Акцискиот план за Проектот „Зајакнување на дневните  болници“, и го задолжи Министерството за здравство на...

Тодоров: Во тек е инвестициски циклус во здравството во вредност од...

Во тек е изградбата на новата Клиничка болница во Штип, што е најголемиот инфраструктурен зафат во македонското здравство. Во моментот се изведуваат градежни работи...

Популарно