18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Болница

Ознака: Болница

Ваква болница нема до југ се до супсахарска Африка: На едно...

Хируршките интервенции и гинеколошките породувања во кичевската општа болница се одиваат во една хирурша сала. Поради недостиг на простор за двете одделенија, состојбата е...

Катица Јанева и денеска останува во болница?!

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, најверојатно, и денешниот ден ќе го помине во болница. Нејзината адвокатка Ирена Фрчковска за телевизијата Алсат изјави дека Јанева има...

Костов: Немало физички инцидент, ниту протест во болницата „8 Септември“

Директорот на градската болница „8 Септември”, Христијан Костов, вели дека вчера немало физички инцидент, туку вербален конфликт помеѓу докторите на Одделот за интензивна нега...

Со силни болки во увото отишла во болница: Тоа што го...

Откако почувствувала силни болки во увото, Американката Сузи Торес, од американската сојузна држава Канзас Сити, со сопругот отишла во болница мислејќи дека има воспаление...

Детали за состојбата на повредените рудари од Тораница чиј колега го...

Двајцата повредени рудари од  рудникот за олово и цинк, поранешна  Тораница кои беа пренесени во општата болница во Куманово се во стабилна состојба, со...

(Видео) Се врати дома со своето преубаво друштво – Икер пуштен...

егендарниот шпански голман, Икер Касиљас (37), ја напушти болницата во Порто, каде што пет дена се опоравуваше од срцев удар. Касиљас ќе продолжи со рехабилитацијата...

ФОТО: Кога министерот единствено е посветен на кампања, болниците се претвораат...

Министерот за здравство Венко Филипче заедно со директорот на општата болница на Кавадарци, Диме Коцев се посветени на претседателската кампања наместо да се грижат...

Миле Јанакиески повторно во болница

Поранешниот министер Миле Јанакиески денеска повторно бил однесен во градската општа болница 8 Септември на преглед. Извори од семејството за ТВ Алфа потврдуваат дека...

„Тетовската болница вработува роднини на функционери, а не најдобрите лекари“

Во болницата во Тетово се вработуваат специјализанти според привилегии, а не според знаењето и стручноста, велат од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари. Тие на...

Виталиј Кличко примен во болница

Легендарниот светски шампион во тешка категорија и градоначалник на Киев, Виталиј Кличко беше примен во болница. Тој беше хоспитализиран на клиниката во австрискиот град...

Популарно