19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Болки

Ознака: Болки

Најмоќниот лек од природата за кој малкумина знаат

Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи како природен лек иако малкумина го знаат тоа. Имено, пченичната...

Нема да поверувате: Знаете ли што се лекуваат дршките од црешите...

Иако сите знаеме дека црешата е вкусно и здраво овошје, сепак она што е помалку познато е дека многу здрава е и нејзината дршка.Можеби...

Што се случува со телото кога седите повеќе од 3 часа...

Живееме во време што бара од повеќето од нас да седиме на стол 8 или повеќе часови на ден, што може да биде навистина...

КОРИСНИ СОВЕТИ: 12 физички симптоми со кои телото ни укажува на...

Нашето тело е комплициранa машина што не е чувствителна само на надворешни, туку и на внатрешни фактори. Д-р Сузан Бабел, психолог и специјалист за...

Популарно