26 C
Скопје
четврток, август 13, 2020
Tags Болки

Ознака: Болки

Запишете си го овој рецепт: Домашна маст против болни зглобови- помага...

Оваа маст се подготвува од едноставни состојќи, кои во кујната ги поседува секоја домаќинка. Овој рецепт сакаме да го поделиме со вас, бидејќи е...

Спортистите го користат овој лек за болките во кичмата веднаш да...

Сакате кичмата никогаш да не ве заболи? Пробајте го овој природен рецeпт, и нема да ја препознаете вашата кичма. Бидејќи се што е генијално е...

Драма во семејството: Брена трпи неподносливи болки, лекарите и ја спасуваат...

Лепа Брена, после проблемите со синусите, поради што и е направен скенер на главата, се соочи со нов здравствен проблем. На фолк ѕвездата, како што...

Болки во `рбетот, грбот и нозете? Испробајте го овој природен лек

Имате болки во `рбетот, грбот, па дури и во нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или од голем физички напор? Престанете да се...

Истражување: Љубовните караници предизвикуваат физичка болка

Расправиите со партнерот можат да доведат до силни физички болки, покажа ново истражување на Северозападниот универзитет на Илиноис. Научните испитувања траеле две децении, при што на...

Како да ја отстраните болката во вратот: Неколку совети за секојдневна...

Според магазинот “Health”, четири од пет жени некогаш во животот ќе почувствуваат болка во вратот. Најголемата и главна причина за тоа е секојдневното седење...

Медитацијата е поделотворна и од морфиумот

Две последователни американски истражувања од тим на психијатри,  покажаа дека медитацијата e подобра од морфиумот и другите лекови за намалување на болката. Морфиумот како...

Промената на времето предизивикува болка во телото

Се повеќе луѓе реагираат на промена на времето. Некои од нив тоа го манифестираат преку физички болки, кои најчесто се јавуваат во зглобовите. Сега...

Ботоксот може да ја намали хроничната болка

Освен тоа што ги средува брчките, ботоксот ублажува и болка – ова го потврди уште едно истражување. Извесен период наназад инекциите со ботокс се користат...

Како да разликувате настинка од алергија?

Кога децата киваат, кашлаат, или им тече носот, родителите знаат дека во прашање е настинка или алергија. Но како да откриете дали болките во...

Популарно