29 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags Болка

Ознака: Болка

Верувале или не: Жестоките пцовки ја намалуваат болката

Традиционалните пцости, не оние помеките алтернативи, туку оние пожестоките, ја зголемуваат издржливоста на болка, и тоа до една третина, објави „Мирор”. Група научници предводени од...

Ако ја мразите работата со која се занимавате, еве кој орган...

Изврушувањето на работните задачи, односно работа која не ја сакате може да биде многу лоша за вашето здравје, а особено сте изложени на ризик...

Болката во грбот може да укажува на опасна болест!

Речиси сите се соочуваме со болки во грбот, а се претпоставува дека многу од боледувањата и отсуствата од работа се поврзани токму со такви...

Таа е преубава и покрај тоа што изгледа поинаку: Девојчето со...

Петгодишната Примроуз Остин е родена со многу редок синдром на сребрени очи поради кој нејзината мајка ја оставила по раѓањето. Девојчето конечно се ослободило...

Чувствувате болка под ребрата? Веднаш појдете на лекар!

Болка под ребрата, како што луѓето лаички ја нарекуваат, а стручно, болка под ребрените лакови, не е нималку ретка појава. Тригери или предизвикувачи за...

Тоа што го преживеа оваа жена на операција е ужасно: Докторот...

Канаѓанката Дона Пенер го потресе светот со нејзината приказна дека за време на целата операција на стомакот, била будна, но не можела да пушти...

И најсилните плачат: 7 најстрашни болки кои еден човек може да...

Прагот на толеранција е различен кај сите луѓе – додека едни не можат да издржат интервенција кај стоматолог, други можат да толерираат операција на...

Болката во грбот може да сугерира за опасни болести

Болката во грбот е проблем што скоро секој втор човек се соочува барем еднаш во својот живот. Карактеристично е дека во приближно 6 недели...

Проблеми со нозете кои сугерираат на сериозна болест

На нозете им се „паѓа честа“ да ја носат целата тежина на телото. Затоа тие често страдаат од болка, оток, грчеви и други проблеми. Треба...

6 начини како да се справите со многу болната менструација

Постојат месеци, во кои менструацијата е толку болна така што не можете да правите ништо нормално. За да ја олесните ситуацијата, ќе ви дадеме...

Популарно