29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Боки13

Ознака: Боки13

Боки 13 пристигна на распит

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска од Затворот „Шутка“ споведен е првоосомничениот во случајот „Меѓународен сојуз“ Бојан Јовановски – Боки 13. Тој...

Видео на Боки 13 кое Коста би сакал да исчезне

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави заедничко видео од портпаролот на СДСМ и Боки 13. Видео на Боки 13 и Коста Костадинов, кое Коста би...

Мицкоски: Кој од владата му дојавил на Боки 13 дека е...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку прес-конференција наведе неколку примери на афери каде се запоставуваат главните прашања а од обвинителството нема никаква реакција. -Започнувам...

Боки 13: Аман бе луѓе, земете и осудете ме веднаш

Аман бе луѓе, ништо не ми дозволувате мене да прашам. Па, земете осудете ме и да не ги малтретираме луѓето, извика во еден момент...

Камчева сведочеше дека Јанева и се пожалила: Син ми ќе работеше...

Во продолжението на судењето за случајот „Рекет”, сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, рече дека 350 илјади евра за рекет за подобра положба на...

Камчева: Боки 13 бараше да повлечам текст од портал дека синот...

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат текстови од портали...

И камерата од домот на Боки 13 меѓу доказите

Камерата од домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, што тој ја спомена на почетокот на судскиот процес за аферата „Рекет“ се наоѓа во...

Боки 13: Во моето УСБ и јас имам аудио бомби

Бојан Јовановски му поставуваше прашања на сведокот Орце Камчев. А последното прашање на Боки 13-ка направи вистински хаос во судницата. Дали во вашиот дом во...

Кабранов го демантира Камчев: Боки не ми се јавувал со мутиран...

Новинарот Ацо Кабранов, кој работеше во телевизијата на Бојан Јовановски, 1ТВ, денеска преку статус на Фејсбук, реагираше на сведочењето на Камчев во случајот „Рекет“. Имено,...

Камчев: Јас не ти реков да ми ја носиш Катица на...

Орце Камчев му одговори на Боки дека во ниту еден момент не го набедувал да се слуша и споменува со политичари пред него, ниту...

Популарно