19 C
Скопје
петок, мај 29, 2020
Tags Боки 13

Ознака: Боки 13

Грозданов: 1ТВ е длабоко поврзана со СЈО – Телевизијата е финансирана...

Медиумскиот експерт Виктор Грозданов вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ посочи дека 1ТВ е длабоко поврзано со СЈО. И 1 ТВ е финансирана од...

Арсовски: Дваесет дена Заев им оставил простор на извршителите на рекетот...

Молкот од СДСМ и Зоран Заев за случајот „Рекет“ е уште една потврда дека Зоран Заев е таканаречена прва виолина во целиот случај „Рекет“,...

Знаел и си молчел: Заев 20 дена се мислел дали кај...

Денешното сведочење на Бојан Јовановски во случајот „Рекет“ открива нови моменти за поврзаноста на тогашниот премиер, а сега лидер на СДСМ Зоран Заев со...

Продолжува „Рекет“: Сопругот на Марина Туцаковиќ ќе сведочи дали на Боки...

Денеска продолжува „Рекет“. Како сведок е најавен Фута Радуловиќ, сопруг на најпознатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ. Тој треба да потврди дека на Бојан Јовановски,...

Шоферот на Јовановски: Додека Кичеец беше во домот на Боки, јас...

Стојан Арсовски, кој бил возач на Бојан Јовановски, во сведочењето на денешното рочиште за „Рекет“ објасни дека најпрво бил негов шофер, а потоа го...

ПУ, ПУ, НЕ ВАЖИ: „Пандорината кутија“ на Боки се замандали уште...

Дали случајот „Рекет“ не смее да има ништо заедничко со политиката и се претвора ли целиот случај во обична фарса? Овие две прашања се...

Тодоровиќ, Дејан Панделески и Јовче Ременски нема да сведочат за „Рекет“,...

Бојан Јовановски познат уште како Боки 13 ги повлекол од листата на сведоци бизнисменот и ексградоначалник на Центар Владимир Тодоровиќ, синот на осомничениот бизнисмен...

Митовски до Заев: Не знaм кој те работи како бавча, ама...

Обeзбедуваме голема помош и поддршка и за највозрасните наши граѓани. Ќе отвориме три домови за стари лица во Скопје, Кочани и Пробиштип. Десет нови...

Боки 13 предложи нови сведоци за „Рекет“ – Сергеј Варошлија, Јовче...

Одбраната на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 за наредното рочиште за случајот „Рекет” за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на...

Рускоска тврди дека парите од „Рекет“ завршиле кај Боки 13 и...

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска смета дека парите од Луј Витон чантата завршиле во 1ТВ и новинарите кои работеа...

Популарно