25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Бојкотирам

Ознака: Бојкотирам

Бојкотирам #Апсаана: Животот и Републиката почнуваат и завршуваат со 3-те минути...

„Ќе беше многу безвезе да се откажевме од евровизија и да купевме амбулантни возила“ Тамара Тодевска Северџан До сега се воздржувавме поради принципиелност, но оваа...

Бојкотирам #Апсаана објави кратко резиме на изборите

Кратко резиме на изборите: Вмро можеше од старт да каже ние на овие не учествуваме ама тоа ќе беше далеку поштетно за нив отколку што...

Ванковска: Бескрупулозноста и безобразлукот на некои „патриоти“ ги преминува сите граници

Бескрупулозноста и безобразлукот на некои „патриоти“ ги преминува сите граници. Настрана Миленко и неговите примитивни прозивки, па дури и тврдења дека сум била „политички...

Силјановска: Ги повикувам оние што бојкотираат и се револтирани од СДСМ...

Гордана Силјановска Давкова во нејзиното гостување во Дневникот на Сител телевизија посочи дека има намера да разговара со приврзаниците на Бојкотирам да излезат на...

Не го бојкотирајте првиот круг, не гласате само за Силјановска туку...

На Фејсбук страницата „Слобода за Јане Ченто” беше објавен текст од Јане Ченто, пренесен од неговата мајка: „Драги пријатели, Победата и сами знаете оти е блиску. Таа...

Славче Таневски, дизајнерот во Мерцедес: Избришете го моето име од секаде...

Талентираниот и успешен Македонец Славче Таневски кој работи како дизајнер за светскиот автомобилски гигант „Мерцедес“, се обрати до Агенцијата за иселеништво на Македонија со молба...

Бојкотирам #Апсаана: Да разјасниме неколку работи околу престојните претседателски избори

Да разјасниме неколку работи околу престојните претседателски избори. Како прво околу тоа дали со гласање/шкртање/негласање се дава или зема легитимитетот на Северна - Народот ја...

Кампања „Шкртај Северна“: Додека сме живи ќе користиме само #Македонија

Група македонски активисти членови на движењето #Бојкотирам започнуваат кампања насловена #ШкртајСеверна. Кампањата засега се одвива на социјалните мрежи, а целта е сите што се...

#Бојкотирам открива нова драма во Собранието: „Заклучени” тројца пратеници

Движењето #Бојкотирам преку Твитер профилот открива дека денеска во Собранието се повторува драмата од 19 октомври кога пратенички беа под притисок убедувани да гласаат...

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за...

Движењето #Бојкотирам уставни промени повика на масовен Семакедонски протест, без говори и бина, со транспаренти и знамиња, пред Собранието на Македонија, на 9 јануари...

Популарно