4.4 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Бојкот

Ознака: Бојкот

Родителите револтирани поради енормната загаденост, најавуваат бојкот на наставата

Родителите загрижени поради енормната загаденост во цела Македонија преку социјалните мрежи коментираат и се организираат за бојкот на наставата. Во многубројните објави и коментари на...

Вучиќ: Со бојкотот на нобеловецот Хандке, македонската влада им покажа на...

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, го коментираше бојкотот на доделувањето на Нобеловата награда за книжевност на австрискиот книжевник, Петер Хандке. Тој на македонската Влада ѝ порача...

Марш за чист воздух, ако не се исполнат барањата – бојкот...

Денеска во 17 часот пред Министерството за животна средина е закажан Маршот за чист воздух. Маршот ќе продолжи пред Собрание и Влада. Време е за радикални...

Колумна на Гордана Силјановска: ЗВУКОТ НА ТИШИНАТА

Како пак да го слушам триесетсептемврискиот звук на тишината. Убав и моќен е како во песната на Сајмон и Гарфанкел. Ако тогаш, тука и...

Дурловски: Беше гласен молк и единствениот светол ден во поновата македонска...

Беше гласен молк и единствениот светол ден во поновата македонска историја. #30тиСептемвриЕМојотДатумЗаПрепорака Фејсбук објава на македонскиот оперски пејач Игор Дурловски кој во 2017 година беше...

УЧЕНИЦИТЕ ЈА БОЈКОТИРААТ СЕВЕРНА: Сите до еден нaпишaлe дека се Македонци...

Македонецот не трпи веќе и се спрема за Борба со Северџаните. Крајот ви се ближи Северџани. А после крајот доаѓа... Но, наместо да Ви...

ЌЕ ИМА ЛИ БОЈКОТ: Триесетина граѓани одбиле да се попишат на...

Триесетина граѓани одбиле да се попишат на пробниот попис што беше спроведен од Државниот завод за статистика во тринаесетина општини во државата, а во...

ВМРО-ДПМНЕ бара консултации или ќе повика на бојкот на пописот

Собраниската комисија за европски прашања на која денеска требаше да биде разгледан Предлог-законот за попис на населнието, домаќинствата и становите 2020 година, е откажана. Оваа...

Дукоска од „Ние сме Македонија“: Тамара не заслужува поддршка на „Евросонг“!

Координаторката на непартиското движење „Ние сме Македонија“, Ана Дукоска, пред утрешната втора полуфинална вечер на музичката манифестација „Песна на Евровизија“ во Тел Авив, во...

Никогаш нема да престанам… Мадона не се согласува со бојкот на...

Поп дивата Мадона ја бранеше својата одлука да настапи на Изборот за песна на Евровизија, кој неделава се одржува во Тел Авив, истакнувајќи дека...

Популарно