23 C
Скопје
сабота, август 8, 2020
Tags Бојан Маричиќ

Ознака: Бојан Маричиќ

Дали Маричиќ призна дека по избори Гоце Делчев ќе стане Бугарин?

Техничкиот преговарач на Македонија со ЕУ, Бојан Маричиќ во своето гостување во „Отворено Студио“ на Телевизија 24 посочи дека некои на историски настани ќе...

Тошковски до Маричиќ: Против кого Вие марширавте за правда? Против таткото...

Во емисијата „200” на Алсат-М телевизија Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша соговорникот Бојан Маричиќ од СДСМ против кого протестираа членовите и симпатизерите на...

Маричиќ: Гоце Делчев е и важен бугарски јунак, греота е да...

Во интервјуто за РСЕ, Бојан Маричиќ, т.н. координатор за европски прашања во Владата, меѓу другото, на прашањето дали со новата методологија на пример се...

Маричиќ: Датумот го заслуживме, сега одговорноста е на ЕУ

Земјава ги исполнила условите за преговори со ЕУ – смета Бојан Маричиќ, националниот координатор за европски прашања во Владата во неделното интервју за Радио...

Маричиќ и Владата на Заев немаат ништо против Гоце Делчев да...

Во вчерашниот централен дневник гостуваше Бојан Маричиќ кој рече дека ја подржува Комисијата која преговара за историја со Бугарија. Тука се поставува прашањето дали...

Пандов: И Геро одбива да брани вакви лузери – Бродот на...

Политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил го пренесе статусот на новинарот Бранко Героски, инаку еден од најголемите поддржувачи на СДСМ, посочувајќи дека...

ВИДЕО: Советникот на Заев, Бојан Маричиќ се обиде да лаже на...

Специјалниот советник на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ се посрамоти на светската телевизиска мрежа „Ал Џазеира“. Маричиќ се обиде да ги убеди гледачите дека оние...

Популарно