6.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Богдан Илиевски

Ознака: Богдан Илиевски

Илиевски за Заев у буџетот: Лех Валенса ви се обрати, народе...

Еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски, со неколку статуси на Фејсбук ги коментира изјавите на лидерот на СДСМ и...

Илиевски: Дали треба итно да поднесе оставка од претседателската позиција во...

По објавената снимка од страна на Антонио Милишоски на денешната прес конференција, Богдан Илиевски на социјалните мрежи напиша: Пред јавност се ужасаваше од неправди, маршираше...

Илиевски: Т-Н-Т (Три Недоквакани Тараби) – Ова е тоа ослободено судство,...

Т-Н-Т (Три Недоквакани Тараби) -Одбраната во случајот ТНТ посочува дека поротничка има над 60 години што според ЗАКОН е причина веднаш да биде заменета, испраќа...

Илиевски: Дали СДСМ ќе прави спот за однесувањето кон Мизрахи, за...

Богдан Илиевски на Фејсбук излезе со коментар за лапсузот што го направи дополнителната заменичка министерка за информатичко општество и администрација, Невенка Стаменковска Стојковски и...

Илиевски за резилот на Шекеринска: Ќе далдисам некој ден, жими све,...

„Е не можам, жими све ќумрам :))))))))))))))) Ќе далдисам некој ден од смеење, жими све, не е на арно ова :))))))))))))))) Еве го авионот...

Бетмен ВелиТ: Две години од почетокот на обвинителстко-судското лудило и режијата...

28-ми ноември. Две години од почетокот најбезумниот процес во македонското правосудство. Две години од почетокот на обвинителстко-судското лудило. Две години од почетокот на режијата...

Илиевски за Шилегов: Не е страшно што не си ја знае...

Му дадовте улица на Борис Сарафов во Ѓорче Петров, а Сарафов го убил Ѓорче Петров, му рече синоќа сегашниот скопски градоначални Петре Шилегов на поранешниот...

Илиевски: „Градежна офанзива на патот Охрид-Кичево, се гледа дека легнале новите...

Голема градежна офанзива на патот Охрид-Кичево. Се гледа дека легнале новите 180 милиони евра кредит. Треба советот на амбасадори да побара да нема избори...

Илиевски до премиерот во заминување Заев: Твоето дишење е важно и...

Твоето дишење е важно и значајно ко ланскиот снег. Она што е поважно е следното: ако земал провизија, тоа е од истата фирма со...

Илиевски: Оние кои размислуваат во Македонија да озаконат диктатура ќе се...

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот – не се повлечени....

Популарно