14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Бобан Нонковиќ

Ознака: Бобан Нонковиќ

Колумна на Бобан Нонковиќ: Каде ќе заминат 150.000 разочарани гласачи?

ИНФО ОД СОСТАНОК НА НАЈВИСОКОТО РАКОВОДСТВО НА СДС Огромна партиска екипа е ангажирана да помага на израелска компанија за односи со јавноста што работи анкета...

Бобан Нонковиќ: ЕУ ни порача да станеме и да се ослободиме...

За време на овие три ипол години на владеење на Заевроните, буквално е укината иднината на македонскиот народ. Македонија потона во темнина. Народот експресно...

Анализа на Бобан Нонковиќ: ИТАЛИЈА ПАК ГО ОТВОРИ ЧАДОРОТ ЗА ЗАЕВ

Целиот државен апарат на Италија, една од земјите-оснивачи на Европската унија, повторно е ставен во целосна функција за помагање на квинслишкиот премиер на Македонија,...

Колумна на Бобан Нонковиќ: Политиката живее од митови, а во последните...

Политиката живее од митови, а во последните дваесетина години, далеку најмоќен и упорно наметнуван мит во Македонија е оној за Европската унија. Истиот мит...

Нонковиќ: Грција го спори Преспанскиот договор – организираат тркалезна маса за...

Со поддршка на Грко-американската унија од САД, а потпомогнати од искусни дипломати, врвни интелектуалци и меѓународно-профилирани професори, Грција започнува процедура за оспорување и уривање...

Нонковиќ: Ние ќе сеириме како црпнатициве ќе се злопатат, но клучното...

Светската историја познава стотици случаи на искористени личности и политички фигури од страна на странски центри, а за остварување на туѓи геостратешки интереси, речиси...

Бобан Нонковиќ: СТРАВ ВО КОСКИ ОД МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

Демек, заради безбедносниот протокол при заминувањето на делегацијата на НАТО, предводена од генералниот секретар Јенс Столтенберг од Скопје, полетувањето-слетувањето на чартер-авионот со македонските херои...

Анализа на Бобан Нонковиќ: НЕКОЈ УПОРНО НЕ ГО ГЛЕДА ЦРНИОТ ЛЕБЕД...

„Црн лебед" е случување што е надвор од сите нормални предвидувања, бидејќи ништо што претходно се случило не упатува на тоа дека е можно...

GREEKS ARE NOT MACEDONIANS – ГРЦИТЕ НЕ СЕ МАКЕДОНЦИ!

„GREEKS ARE NOT MACEDONIANS“ - ПРЕВОД: „ГРЦИТЕ НЕ СЕ МАКЕДОНЦИ“ Според грчката владина статистика, меѓу 1922 и 1925 година точно 638.253 бегалци од Мала Азија...

Нонковиќ за новиот владика: Со овој избор Духовникот на бездушникот Заев...

Новинарот Бобан Нонковиќ на својот Фејсбук профил реагираше на веста дека Епископот Полјански г.Јаков е нов Владика на МПЦ-ОА. Инаку, владиката Јаков е досегашен...

Популарно