23 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Блокада

Ознака: Блокада

Илиевски: Што потпишаа Заев и Димитров? Бугарија најави вето, датум со...

Откако бугарскиот премиер, Бојко Борисов на прес-конференцијата за самитот во Загреб најави вето ако Македонија не го исполни договорот, со своја Фејсбук реакција се...

Макрон: Нема почеток на преговори без претходна реформа на процедурата, Франција...

Францускиот претседател, Емануел Макрон, по лидерскиот состанок во НАТО, на прашање на МИА зошто ги блокираше преговорите со ЕУ за Македонија во октомври изјави...

Германија, Чешка и Литванија: Датумот требаше да биде формалност, ова ќе...

Поголем број од шефовите на држави-членки на Европската унија изразија разочарување поради тоа што Франција, Холандија и Данска се спротивставуваат Македонија и Албанија да...

Каракачанов ќе ја напушти власта ако Бугарија не ја блокира Македонија...

Бугарскиот Министерски совет да го одложи барањето за членство на Македонија, ако не се решат историските прашања, бидејќи ВМРО-БНД ќе ја напушти бугарската влада,...

Далгариан: Мицотакис ќе го блокира Скопје, онолку колку што ќе му...

Притисокот врз С.Македонија од страна на новата грчка Влада на премиерот Кирјакос Мицотакис ќе зависи од тоа колку ќе и дозволат НАТО и ЕУ,...

Не се малку, седум се – како гласаше Европа против датумот...

„На денешниот ЕУ Совет седум членки биле против датум за преговори со Македонија и Албанија: Франција, Холандија, Германија, Данска, Луксембург, Белгија и Шпанија. Дванаесет членки...

(Видео) Дали ја имаме блокадата на сезоната во НБА лигата?

Блокадата на кошаркарот на Хјустон Рокетс, Клинт Капела во дуелот со Голден Стејт Вориорс беше прогласена за најдобар потег на третиот натпревар помеѓу овие два тима. Победата на...

ВИДЕО: Мицотакис најавува блокада на Македонија во секоја фаза од преговорите...

Ќе се бopиме да го поддржиме името или брендот Македонија, тоа е нашата Македонија, порача претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис во интервјуто за...

НЕ ПРИЗНАВААТ „СЕВЕРНА“: За Русија сме и ќе бидеме Република Македонија

Руската федерација се огласи со свој став на социјалната мрежа Твитер откако пратениците изгласаа почеток на промени на уставот со кои Република Македонија ќе...

Земјоделци го блокираа селото на Заев

Производители на пролетната зелка денеска незадоволни поради намалената откупна цена на зелката ги блокираа влезот и излезот на село Муртино. Тие се нездоволни бидејќи од...

Популарно