7.5 C
Скопје
понеделник, февруари 17, 2020
Tags Блерим Река

Ознака: Блерим Река

Река: Лавината тргна од Приштина, ќе продолжи и кон Скопје

Кога напишав „незапирливата анти-корупциска лавина на Балканот”, ќе почне од Косово, сите ми се смееја, вели професорот Блерим Река, коментирајќи ги вчерашните вонредни парламентарни избори...

Блерим Река: Скандалот „Рекет“ ќе ја продлабочи скептичноста на земјите од...

Кандидатот за претседател и поранешен амбасадор во ЕУ , Блерим Река, не очекува во октомври земјава да добие датум за почеток на преговорите со...

Река: „Сваровски“ судии и „Луи Витон“ обвинители можат да водат само...

Независниот кандидат на претседателските избори, професорот Блерим Река на Твитер ја коментира ситуацијата во македонското правосусдство пол вчерапшното апсење на шефицата на СЈО, Катица Јанева.

Блерим Река одби да биде советник на претседателот Пендаровски

Кандидатот за претседател на државата, професорот Блерим Река одбил да биде советник на противкандидатот во првиот круг на пртетседателските избори и акттуелен претседател на...

Заев: И Река рече гласајте за ЕУ, апла за Пендаровски

Зоран Заев, барајќи ја поддршката за кандидатот за претседател на Република Северна Македонија од охриѓани за вториот круг од претседателските избори посочи дека и...

Река повика на масовно гласање во недела за спас на Евроатланскиот...

Во пресрет на вториот круг на гласањето за Председател на Македонија, кандидатот кој отпадна по првиот круг, Блерим Река повика на масовна излезност во...

Наместо да се пазари, власта коленичи: Шилегов пропушти да биде арогантен

Иако се прогнозираше дека вториот дел од капањата меѓу двата круга ќе започне со дрска офанизива на власта која во трката по гласовите на...

Таравари до Кирацовски: СДСМ нека не се надеваат на гласовите на...

Кирацовски греши кога мисли дека по дифолт гласовите на Блерим Река ќе одат повеќе за СДСМ, рече Арбен Таравари во дебата на 24 ТВ. И...

Река го „изеде“ Пендаровски во следнивте општини

Блерим Река го „изеде“ Стево Пендаровски во следниве општини: Липково, Студеничани, Желино, Теарце, Тетово, Брвеница, Гостивар, Боговиње, Врапчиште и Струга. Извор:република.мк

Касами: Режимот на Заев ќе биде соборен со гласот на Албанците

Лидерите на Алијансата на Албанците и Беса, Зијадин Села и Билал Касами вечерва на митингот на претседателскиот кандидат Блерим Река во Тетово побараа Албанците...

Популарно