6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Бизнис

Ознака: Бизнис

Томовски: Дали ЕЛЕМ Турс останува без работа, за брат на висок...

СДСМ и Васко Ковачески го носат АД ЕЛЕМ во пропаст. Ковачески е на пат да го затвори ЕЛЕМ Турс, фирма ќерка на АД ЕЛЕМ,...

ВМРО-ДПМНЕ: Три години нема бизнис кој не е изрекетиран – Јатаците...

Криминалнта влада на Зоран Заев и СДСМ ја потона Македонија во афери и корупција.Сите светски медиуми наместо за нови достигнувања пишуваат за Македонија како...

Браќата Анѓушеви ја убедија владата да им дозволи бизнис

Со согласност на Владата, над девет илјади квадратни метри државно градежно земјиште со непосредна спогодба е дадено под закуп на фирмата МХЕ Тополки од...

ВИДЕО: Константин Георгиевски призна дека е ортак со кумот на Мијалков!

Константин Георгиески, кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ, призна дека е ортак со кумот на Мијалков! Со тоа ги потврди вчерашните...

Одличен бизнис: Скопјанец за една година заработил 847.477 евра од рентање...

По огласите се почесто можеме да прочитаме дека се изнајмуваат луксузно наместени станови во Скопје, за еден или неколку дена. Од 25 до 50 евра...

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата...

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да се заработат 14.000 евра. Дали знаете дека во Македонија се одгледуваат...

СКАНДАЛ: Владиката Наум отворил фирма за марихуана?! – Заеви му се...

Монахињата на МПЦ, Сара, со родено презиме Еленова е еден од основачите на најновата компанија со лиценца за производство на марихуана, нејзин бизнис партнер...

„Директорот на Шутка знае дека службениците ги снабдуваат затворениците со нелегални...

Во вечерашното издание на емисијата „Топ тема на ваша страна“ на телевизија Телма, Васка Бајрамовска Мустафа, заменик на Народниот правобранител, укажа на пропустите во...

Заев се фали дека бизнисот со марихуана, во кој влезе неговиот...

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на Сител се пофали дека цвета бизнисот со масло од марихуана во земјава. -Имаме лиценца дадено за медицинско масло од...

Кај Заеви паричката паднала во бизнисот

Паричката во семејството на премиерот Зоран Заев се паднала во делот за работа и работните ангажмани. Инаку, Заев денеска на Божиќ присуствуваше на божествената литургија...

Популарно