-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags Битола

Ознака: Битола

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Половина мандат поминат во бунило – виновни сите...

Да доаѓаш од образование, а патем најголемите гафови да ги направиш во тој дел, до толку да си неспособен, па да ја заборавиш својата...

Писмо до Заев: Кики, Фрики, Трајанка… сите сте криви – ја...

Габриела Илиевска, независен советник во Советот на Општина Битола пиша отворено писмо до премиерот Зоран Заев, во кое му посочува дека Битола е умрена....

Битола во потрага: Која е девојката која од забава крши канти?(Видео)

Видео на кое девојка се затрчува и со ногата удира во канта за отпадоци, само за забава, ги разбесни битолчани. Видеото беше објавено како „Инстаграм“...

И меѓу полицајците веќе нема џентлмени: Еве како во битолската полициска...

На социјалните мрежи се појави фотографија од полициската станица во Битола каде девојка се обидува да пополнува документи. Додека полицијата на фотографијата наместо на џентлменски...

Заев во битолско Кравари пречекан со транспарент: Кики не пие нафта!

Премиерот Зоран Заев денеска во битолско Кравари беше пречекан со транспарент: „Кики не пие нафта“! Тој во ова битолско село присуствува по повод доделувањето на...

ФОТО: Зборувај ми нежно за битолската администрација – Арно името на...

Што ќе беше името на градоначалничката да содржеше некоја буква повеќе, на прмиер да се викаше Александра или Анастасија? Изгледа за битолската администрација и шест...

НЕВИДЕНИ ИНВЕСТИЦИИ: Во Битола сливник, во Велес капак (ФОТО)

Украдениот капак на канализациона шахта на ул. „Киро Ќучук“ е заменет со нов, соопштија од ЈКП „Дервен“ во Велес. Вчера, пак, од ЈП „Нискогардба“ Битола соопштија...

Ново достигнување на градоначалничката: Битола доби сливник

По барање на граѓаните од улица „Срем“ во Битола, решен е проблемот со атмосферските води со поставување на нов сливник, објави денеска локалната телевизија...

Ѓаконот во Битола кој стана Вселенски патријарх и се обиде да...

Неодамна, при својата Апостолска посета, Папата ја призна автентичноста на верскиот соживот во Македонија, напорите кои нашата земја ги правела и сè уште ги...

Битолчанката Карапец нов претседавач на ЦО на СДСМ

На денешната седница на ЦО на СДСМ е променет претседавачот на Централниот одбор Пеце Мирчески, дознава 24 Инфо. На негово место е поставена Соња Карапеч од...

Популарно