18.3 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags Би-би-си

Ознака: Би-би-си

Грците го натераа Би-би-си да го смени написот за македонското малцинство

Британскиот медиумски сервис Би-би-си изврши промени во репортажата за македонското малцинство во Грција, по незадоволството на грчката страна, пренесува грчки „Катимерини“. Би-би-си додаде пасус во написот со...

Дописничка на ЕРТ реагираше до Би-Би-Си дека во животот не сретнала...

Реагирајќи на прилогот на Би-Би-Си за „непостоечкото“ македонско малцинство во Грција дописничката на грчката државна телевизија ЕРТ од Велика Британија, Евдоксија Либери, посочи „крунски...

92-годишниот Фокас во репортажа на Би-Би-Си: Во Грција сме предмет на...

Сторија на Би-Би-Си чиј главен лик е еден стар Македонец од Грција. На дедото веројатно не му треба ни орден ни медал иако ги...

ПАДНАА МАСКИТЕ: Би-Би-Си ја објави вистината дека Македонија го менува идентитетот...

Конечно искреност од западните медиуми откако, Би-Би-Си ја кажа вистината дека Македонија со Договорот од Преспа го менува својот идентитет со гласањето во Македонија...

На Заев му е сеедно кое ќе биде новото име на...

Премиерот Зоран Заев во интервју за Би-Би-Си прашува „кому му е гајле како ќе биде новото име на државата“. Дали ќе се викаме Северна или...

Заев за Би-Би-Си: Исполнети се сите грчки црвени линии, имаме ново...

Премиерот Зоран Заев во интервју за Би-Би-Си, вели дека ги има исполнето систе црвени линии кои ги имале грчката страна, тој прифатил промена на...

Би-Би-Си предлага „Независна Македонија“ бидејќи имињата се важни!

Продуцентот на Британскиот јавен телевизиски сервис Би-Би-Си Џонатан Севиџ во анализата „Зошто имињата се толку многу важни“ особено во политиката и меѓународната дипломатија ја...

МИ5 најмалку трипати била предупредена дека Салман Абеди е опасен

Британската безбедносна служба МИ5 најмалку трипати била предупредена за екстремистичките ставови на бомбашот-самоубиец Салман Абеди, кој минатата недела изврши напад за време на концертот...

ХИТ ВИДЕО: Бебиња влетаа во кадар, а по нив и жена...

Упадот на две деца, во текот на интервју кое одеше во живо на британската телевизија Би-би-си, го привлече вниманието на светските медиуми, станувајќи хит...


Популарно